Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 11:26
 
MHP , SAHİL İLÇELERİNDEN STARTI VERDİ ...
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hacı İbrahim MAŞALACI , il başkanlık divanı ve il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ; Çatalzeytin , Abana ve Bozkurt ilçelerindeki teşkilatları ziyaret ederek ; MHP Genel Merkezinin talimatıyla birlikte ; ilçelerimizin eksiklikleri ile ilgili bilgi alarak , genel merkeze ileteceklerini ve meclisteki MHP'li milletvekillerimizin TBMM'de bunları dile getireceklerini bildirdi . Ayrıca önümüzdeki yıl yapılacak olan ; mahalli idareler seçimlerinin hazırlıklarıyla ilgili de bilgiler alarak ; bu seçimlerin ülkemizin geleceği açısından çok önemli olduğunu aktardı .
SİYASET Haberi
MHP , SAHİL İLÇELERİNDEN STARTI VERDİ ...

 

İlçe teşkilatları ziyaretleri sırasında ; Bozkurt ilçe teşkilatında yaptığı açıklamada ; 

 

4 Kasım 2017 tarihinde Bozkurt İlçemizdeki MHP'li İl Genel Meclisi Üyemiz Sayın İsmail GÖKSEL ; il genel meclisi toplantısında taşımalı eğitimde yaşanan mağduriyeti dile getirerek meclis başkanlığına soru önergesi vermişti.

Son günlerde ülkemizde eğitim sistemi tartışmaları sürerken gözlerden kaçan bir diğer hususta '' Taşımalı Eğitim''de özellikle köylerden gelen öğrencilerimizin , hafta sonları okullarda gerçekleştirilen kurslara katılamamaktadır..

Bilindiği üzere taşımalı eğitimde MEB ''Hafta içi eğitim dönemleri ile ilgili taşıma masraflarının karşılamakta olması, Hafta sonu böyle bir uygulamasının olmamasından ötürü KÖYLERDEN GELEN öğrencilerimiz hafta sonu okullarda düzenlenen kurs ve sosyal faaliyetlere katılmasına engel teşkil etmektedir.

Bu husus şehirde ikamet eden öğrencilerimizle köylerde ikamet eden öğrencilerimiz arasında EĞİTİM de fırsat eşitliğine aykırıdır. Milli ve Yerli Eğitimden bahsedilen ülkemizde verilen EĞİTİM ve ÖĞRENİM'in tüm öğrencilerimiz için eşit olması gerekmektedir.

Bu yaşanan durumun bir an önce düzeltilmesi için MEB bir çalışma yaparak gerekli mevzuat değişikliği yapılarak hafta sonunda da taşımalı eğitimde taşıma masraflarının karşılanması sağlamalıdır.

Konuyla ilgili iktidar partisinin de duyarlılık göstermesini öğrencilerimiz ve velilerimiz adına talep etmekteyiz ve MHP Teşkilatları olarak da konunun takipçisi olacağımızıda buradan bildiriyoruz.

Kamuoyunun bilgilerine arz ederim.

Hacı İbrahim MAŞALACI 
MHP KASTAMONU İL BAŞKANI

(İrfan Salcı)

 
 
 
Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: MHP, ,, SAHİL, İLÇELERİNDEN, STARTI, VERDİ, ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı