Haber Detayı
28 Nisan 2017 - Cuma 18:06 Bu haber 2670 kez okundu
 
Muammer Türkoğlu Görevinden Alındı
Küre İlçe Başkanlığına ikinci kez seçilen Muammer Türkoğlu kongre sonrası görevinden alındı.
SİYASET Haberi
Muammer Türkoğlu Görevinden Alındı

 

Küre İlçe Başkanlığına ikinci kez seçilen Muammer Türkoğlu, kongre sonrası görevinden alındı.
MHP Genel Merkez kararı ile görevinden alınan Muammer Türkoğlu konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Yaptığı basın açıklamasında kendisinin son seçilmiş Küre İlçe Başkanı olduğunu belirtirken, şu sözlere yer verdi:

"15.04.2017'de, ilçemiz tarihinin en yüksek katılımıyla gerçekleşen kongrede, ülküdaşlarımızın teveccühü ile ikinci kez MHP Küre İlçe Başkanı seçildiğim görevimden, genel merkezimizin aldığı fesh kararı ile alınmış bulunmaktayım. İlçe yönetimimizin fesh edilmesinin sebebi olarak, kongrede partimiz mensuplarının haricindeki isimlerin oy kullanması öne sürülmüştür. Bu gerekçe, MHP İl Başkanı tarafından da bizzat şahsıma söylenmiştir.

 

    Kongremizin delege listesi, ilçe seçim kurulu tarafından onaylanmış, 3 gün boyunca askıda durmuş ve bu süre içinde delege listesine herhangi bir itiraz olmamıştır. Kongremizde ise, divan başkanlığını İl Başkanı İbrahim Maşalacı yapmış ve delege listesini divan başkanı olarak onaylamıştır.

    Hâl böyle iken, gerek genel merkezimizin aldığı fesh kararı, gerekse de İl Başkanı Maşalacı'nın "benim verdiğim listenin dışındakilere oy kullandırdın" gerekçesi mâkul bir anlamdan uzak ve izaha muhtaçtır.

    İlçe kongrelerinde oy kullanacak delege listesi ne zamandan beri il başkanları tarafından liste halinde ilçe yönetimlerine verilmektedir? Parti tüzüğümüzün hangi maddesinde bu uygulama yazmaktadır? Sayın İbrahim Maşalacı'nın il başkanı seçildiği kongrede de böyle bir uygulama gerçekleşmiş midir? Ayrıca, kongremizde oy kullanan delegelerin hepsi partimize üyedir. Ülkücü iradenin verdiği kararı sindiremeyenler, bunu ifade edemediklerinden dolayı çamura yatmaktadırlar.

     Delege listesinden dolayı bir yaptırıma maruz kalmamız gerekiyorsa, o delege listesini divan başkanı olarak onaylayan MHP Kastamonu İl Başkanı Maşalacı'nın da bir yaptırıma tabi tutulması gerekmektedir.

     Aksi takdirde durumun adı çifte standart olacaktır. Aklımızı kemiren bir diğer hususta, AKP destekli birisi ilçe başkanı seçilmiş olsaydı, yine afaki gerekçelerle ilçe yönetimi fesh edilir miydi? Sayın il başkanının bu soruya cevap vermesi bizleri memnun edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; son kongrede şahsıma ve yönetim kuruluma teveccüh gösteren ülküdaşlarıma ve görevden alınmamıza rağmen destek mesajlarını ileten dava arkadaşlarımıza ve büyüklerimize teşekkür ediyor, ömrümü vakfettigim mukaddes davamın bir neferi olarak bundan sonraki süreçte mücadeleme devam edeceğimi kamuoyuna saygılarımla bildiriyorum.

 Muammer Türkoğlu- Son seçilmiş MHP Küre İlçe Başkanı"

Haber Merkezi

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: Muammer, Türkoğlu, Görevinden, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı