Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 05:05
 
MURAT BAŞESGİOĞLU: GEREK OLURSA ÜLKEM İÇİN HER HİZMETE VARIM!
Gerçekleşecek olan 24 Haziran seçimleri öncesi görüşme şansımın olduğu eski Bakanlarımızdan, Kastamonulu hemşehrimiz Sayın Murat Başesgioğlu’na tekrar aktif siyasette yer alıp almayacağını sorduk. Kendisi sorularımıza içtenlikle ve samimi bir şekilde cevaplar verdi.
SİYASET Haberi
MURAT BAŞESGİOĞLU: GEREK OLURSA ÜLKEM İÇİN HER HİZMETE VARIM!

 

Mehmet Salman

 

Gerçekleşecek olan 24 Haziran seçimleri öncesi görüştüğümüz eski Bakanlarımızdan, Kastamonulu hemşehrimiz Sayın Murat Başesgioğlu’na tekrar aktif siyasette yer alıp almayacağını sorduk. Kendisi sorularımıza içtenlikle ve samimi bir şekilde cevaplar verdi.

 

28 yıl boyunca tam 8 dönem aralıksız seçilerek TBMM’de görev yapan tek Milletvekili unvanını taşıyan ve taraflı-tarafsız tüm ülke halkı tarafından sevilip-sayılan hemşehrimiz Sayın Murat Başesgioğlu aktif siyaset için düşüncesi olmadığını belirterek, gençlerin önünü açmak gerektiğini ifade etti.

 

Zamanının çoğunluğunu Ankara’da geçirdiğini belirten Başesgioğlu, şimdilerde daha çok Kastamonu için mesai harcadığını belirtti.

 

Kendisine bir siyasi partiden teklif yapılıp yapılmadığı sorularına yanıt vermek istemeyen Başesgioğlu, şu sözleri sarfetti:

“Ben şuan aktif siyasetin dışındayım. Uzunca yıllar bu görevi yaparak ülkeme hizmet vermiş olduğumu düşünüyorum. Ve gençlerin önünün açılması kanısındayım. Ama ülkemin bana ihtiyacı olduğu noktada değil milletvekilliği, her türlü konuda hizmete varım. Gerekirse ülkem için taşın altına elimi değil gövdemi koyarım. Ama şuan böyle bir düşüncem yok. Ankara-İstanbul ve Kastamonu üçgeninde zamanım geçiyor. Bu aralar daha çok zamanımızı Kastamonu meseleleri ve sorunları için harcıyorum.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: MURAT, BAŞESGİOĞLU:, GEREK, OLURSA, ÜLKEM, İÇİN, HER, HİZMETE, VARIM!,
Yorumlar
Haber Yazılımı