Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 16:38 Bu haber 1368 kez okundu
 
Muzaffer Büyükterzi’nin adı Orman Fidanlığı’nda yaşayacak
Muzaffer Büyükterzi’nin adı Orman Fidanlığı’nda yaşayacak
GÜNDEM Haberi
Muzaffer Büyükterzi’nin adı Orman Fidanlığı’nda yaşayacak

 

Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl geçirdiği beyin kanaması sonrası hayatını kaybeden Muzaffer Büyükterzi’nin adı Köçekli köyünde bulunan Orman Fidanlığı’na verildi.

1989 yılında kurulan Taşköprü Orman Fidanlığı’nın adı Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü’nün talebi ve Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’nün destekleri ile Orman Genel Müdürlüğü’nün aldığı kararla Muzaffer Büyükterzi Orman Fidandığı olarak değişti.

Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Taşköprü Orman İşletme Müdürü Ercan Şen, Muzaffer Büyükterzi görevi başındayken beyin kanaması geçirdi ve 19 Temmuz da hayatını kaybetti. Onun yokluğunda onun izlerini görmek zordu. Onu gönlümüzde yaşatmanın dışında başka alanlarda da yaşatmayı uygun gördük” dedi.

-Arslan: Merhum Büyükterzi gibi birisi ile çalışmanın onurunu yaşıyorum”

 

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da “Vizyonu olan, mesleğini çok seven dürüst ve ahlaklı bir arkadaşla çalışmanın onurunu yaşıyorum. 2013’te büyük bir alanda kasırga hadisesi yaşanmıştı ve onun o günkü üzüntüsünü kendi ailesinden kendi canından bir parça zarar görmüş gibi bir acı çektiğini görmüştüm. İyi bir aile babası iyi bir mesai arkadaşıydı.

Mekanı Cennet olsun” dedi.

-Dinçer: “Büyükterzi’nin hatırasını yaşatmak istedik”

 

Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hüseyin Dinçer’de Genel Müdürü’nün Muzaffer beye rahmet dileklerini iletmek istiyorum. Muzaffer bey aramızdan ayrılalı neredeyse 1 yıl oldu. Biz faniler için bu erken bir ayrılık oldu. Bizlerde rahmetli Muzaffer Büyükterzi’nin hatırasını yaşatmak için birşeyler yapmaya çalıştık. Bu fidanlıkla da rahmetlinin adını ölümsüzleştirdik. İnşallah rahmetlinin adına yakışır bir fidanlık olacaktır” şeklinde konuştu.

 

Programa katılan ve oldukça duygu dolu anlar yaşayan Muzaffer Büyükterzi’nin eşi Aysel Büyükterzi’de ağlamamak ve eşinin sevenlerini duygulandırmamak için kapsamlı bir konuşma yapmak istemediğini söyleyerek böyle anlamlı bir davranış örneği sergilenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etmek istediğini kaydetti.

 

Konuşmaların ardından Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun’da, merhum Muzaffer Büyükterzi’nin ruhuna ithafen dua etti.

 

Törenin sonunda misafirler Muzaffer Büyükterzi Fidanlığı’nı gezdi.

 

 

Haber: Mehmet TUĞCU

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: Muzaffer, Büyükterzi’nin, adı, Orman, Fidanlığı’nda, yaşayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı