Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 17:07
 
Narkotik'den Dev Uyuşturucu Operasyonu 36 Gözaltı 1 Tutuklama
Narkotik'den Dev Uyuşturucu Operasyonu 36 Gözaltı 1 Tutuklama
ASAYİŞ Haberi
Narkotik'den Dev Uyuşturucu Operasyonu 36 Gözaltı 1 Tutuklama

Kastamonu emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerince uyuşturucu tacirlerine karşı operasyon düzenlendi.

Düzenlenen operasyonlar kapsamında çok sayıda ecstasy hap, yüklü miktarda bonzai, kenevir tohumu, esrar ve scanik ele geçirildi.

Kastamonu genelinde düzenlenen operasyonlar kapsamında 36 şüpheli yakalandı ve 1 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Yapılan operasyon, yakalanan şahıslar ve  ele geçirilen uyuşturucu maddeler ise şöyle:

 

 C. Başsavcılığı talimatları doğrultusunda İl Merkezinde ve İlçelerde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli ve depolaması faaliyetlerini yürüten şahıs/şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda toplam;

 

  • 234,61 gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai)
  • 85,69 gram Esrar
  • 86 adet Ecstasy hap
  • 98,5 gram Skank
  • 18 gram Kenevir tohumu ele geçirilmiş, 36 (otuz altı) şüpheli şahıs yakalandı ve 1 şüpheli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü konuyla ilgili uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacaklarını ve en etkin ve kararlı bir şekilde mücadele edileceğini şu sözlerle bildirdi:

"Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile ilgili Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir."

İrfan Salcı-Kastamonuilkhaber.com

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Narkotik'den, Dev, Uyuşturucu, Operasyonu, 36, Gözaltı, 1, Tutuklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı