Haber Detayı
05 Mayıs 2017 - Cuma 01:11 Bu haber 1877 kez okundu
 
Ormanda mahsur kalan 2 kardeş AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı
Ormanda mahsur kalan 2 kardeş AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı
KARABÜK Haberi
Ormanda mahsur kalan 2 kardeş AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı


Yasin Erdem
KARABÜK (İHA) - Karabük’te ormanlık alanda araçları ile mahsur kalan 2 kardeş AFAD ekipleri tarafından bir gün sonra bulunarak kurtarıldı. 
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde otomobilleriyle Sarıçiçek mevkisine çıkan Erdi ile Yusuf Ziya Tahta kardeşler, orman yolunda bir süre ilerledikten sonra çamura saplandı. Uzun uğraşlara rağmen araçlarını çamurdan kurtaramayan iki kardeş, araçlarını bırakarak bir süre ormanın içinde telefon çeken yer aradı. Bunda da başarılı olmayan kardeşler, geceyi otomobilde geçirdi. Sabah tekrar telefon çeken alan arayan kardeşler, jandarmaya ulaşarak bulundukları bölgeyi bildirdi. İhbarı alan jandarma ve AFAD ekipleri kısa sürede Sarıçiçek ormanında kardeşlere ulaştı. Ekipler, çamura saplanan aracı kurtararak iki kardeşi şehre indirdi.
AFAD Karabük İl Müdürü Gazanfer Erbay, vatandaşların daha dikkatli olmalarını isteyerek, “Havaların sıcak olması dolayısıyla birçok vatandaşımız Sarıçiçek ormanlarına çıkıyor ve çoğu zaman yollarını kaybediyorlar. Vatandaşlarımız yüksek kesimlere çıktıkları zaman daha dikkatli olsunlar." dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Ormanda, mahsur, kalan, 2, kardeş, AFAD, ekipleri, tarafından, kurtarıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı