Haber Detayı
20 Eylül 2017 - Çarşamba 22:01 Bu haber 1331 kez okundu
 
Prof. Dr. Küçük’ün Yeni Kitabı Çıktı
Prof. Dr. Küçük’ün Yeni Kitabı Çıktı
EĞİTİM Haberi
Prof. Dr. Küçük’ün Yeni Kitabı Çıktı

 
 
Yazarımız Prof. Dr. Orhan KÜÇÜK’ün yeni kitabı “Kur’an Penceresinden Söz Söyleme İş Başarma Sanatı”  isimli kitabı Nilüfer Yayıncılık’tan çıktı.
 
 
 
Başarıya giden yolu İslam ve Bilimsel çerçevede inceleyen ve okurlarıyla buluşturan Küçük’ün yeni kitabı okurlarını şimdiden fazlasıyla heyecanlandırmaya yetti.
 
Prof. Dr. Küçük’ün kitabı kısaca şu konuları inceliyor:
 
” Başarı, önceden, belli ölçülere göre belirlenmiş performans düzeyini yakalamak, ilgili koşulları sağlamak biçiminde tanımlanabilir. 
 
Başarı elde etmenin bir yönü sözlü iletişimdir ve sözlü mesajların hem biçimi, hem de içeriği başarı üzerinde etkilidir. Beraberinde başarı faktörlerine dikkat edilmesi önem arz etmektedir.
 
Peki, bizi asıl başarılı kılan nedir? Çalışmamız ve sahip olduğumuz donanımımız başarı için yeterli midir? Allah’ın iradesini, iznini, kuvvetini, kudretini, dünyayı döndüren güneşi yandıran olmasını, kalbimizi attıran nefesimizi pompalatan olmasını nereye koyacağız?
 
İnsan, halife-i arz olarak yaratılıp tüm canlılara tasarruf ederek onların üzerinde bir vazifeyle tefekkür etme ve dünyanın imarı ile vazifelendirildiği için, yaratanını tanıyıp O’na kul olma emanetiyle yüklendiği yaratılışı itibariyle çalışmaya, iş yapmaya programlıdır, Rabbini tanımak için marifet ufuklarına yelken açmaya, cennete ehil hal alabilmesi için de gelişmeye, ilerlemeye müştaktır.
 
Başarı faktörlerini ders veren Kur’an, aynı zamanda işi daha da ileri götürerek gerçek başarının ne olduğunu tanımlamaktadır. Beşerin güç, kuvvet, yüksek teknoloji ve genişleyen etki alanına bağlı olarak kuvvetlenen enaniyetini dizginleme, ölçü koyma noktasında başarının gerçekte ne olduğunun tanımlanması, çok önemlidir. ”
Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof., Dr., Küçük’ün, Yeni, Kitabı, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı