Haber Detayı
06 Haziran 2018 - Çarşamba 08:41
 
Rehabilitasyon’daki robota cevap geldi
Rehabilitasyon’daki robota cevap geldi
SAĞLIK Haberi
Rehabilitasyon’daki robota cevap geldi

 

İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantısında ilk olarak Pınarbaşı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üyelerinden Bekir Somuncu’nun vefatı üzerine yerine yeni üye seçimi görüşüldü. Ercan Somuncu oy birliği ile yeni üye olarak seçildi. Toplantının diğer bir gündem maddesinde Küre Meslek Yüksekokulu’na Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü İş Makineleri Operatörlüğü Bölümü’nde okuyan öğrencileri pratik eğitim alabilmeleri için İl Özel İdaresi bünyesinde atıl durumda bulunan bir adet greyder ile bir adet paletli yükleyici iş makinesinin bedelsiz olarak tahsis edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

 

Toplantının son gündem maddesinde ise il merkezindeki ve Seydiler’de bulunan asfalt pletlerindeki kantarların, şahıs ve şirket tarafından kullanılması durumunda tartım ücreti olarak 10 TL ücret alınması oy birliği ile kabul edildi.

 

Toplantının sonunda İYİ Parti İGM Üyesi Mehmet Çıvgın’ın Rehabilitasyon Merkezi’ndeki kullanılmayan robot ile ilgili soru önergesine dair Valilikten gelen cevap yazısı meclisin bilgisine sunuldu. Valilikten gelen cevapta: “Hastanemiz kurulduğu andan beri başarılı bir hizmet sunmaktadır. Bakanlığımız tarafından 2013 yılında hastanemizde dahil olmak üzere bazı hastanelere robot yürüme cihazı temin edilmiştir. O günden bugüne kadar hastane hekimlerince gerek yürümeye yardımcı, gerek diğer uygulamalar için eğitim almış fizyoterapistlerimiz tarafından kullanılmaktadır. Robotik yürüme cihazı giriş katındaki jimnastik salonunda bulunmaktadır” denildi.

 

Kaynak: Kastamonu Gündem Gazetesi
Kaynak: Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Rehabilitasyon’daki, robota, cevap, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı