301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 22:59
 
Soğuksulu minik mucitler projelerini sergiledi
Cide Soğuksu’da bulunan Şehit Osman Yılmaz Ortaokulu’nda TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı. Gerçekleştirilen fuarda minik mucitler projelerini sergiledi.
EĞİTİM Haberi
Soğuksulu minik mucitler projelerini sergiledi

Cide Soğuksu’da bulunan Şehit Osman Yılmaz Ortaokulu’nda TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı. Gerçekleştirilen fuarda minik mucitler projelerini sergiledi.

 

Okul Bahçesinde açılan TUBİTAK Bilim Fuarında öğrencilerin, danışman öğretmenleri ile birlikte hazırlamış olduğu projeler sergilendi.

Fuarın açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan tarafından yapıldı. Cide’de bu sene üç okulda TUBİTAK Bilim Fuarı açılacağını ifade eden Çalışkan şunları söyledi; “Cide’de bu sene üç ortaokulumuzda TUBİTAK destekli Bilim Fuarı açılacak. Birincisinin Toygarlı’da, Şehit Osman Yılmaz Ortaokulu’nda açılıyor olmasından duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Eserlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan ile diğer Okul Müdürleri öğrencilerin hazırladığı projeler hakkında bilgi aldı. Rüzgâr enerjisinden elektrik enerjisi üretilmesi ile ilgili oluşturulan rüzgârgülü en fazla ilgi gören projelerden biri oldu.

 

 Ayrıca, okulun özel eğitim öğrencileri de mavi kapakları yapıştırarak oluşturdukları oyun düzeneği ile ilgili bilgi aldı. Bu arada vinçlerin çalışmasını anlatan projenin yanı sıra sosyal derslerde öğrencilerin kalıcı öğrenmeyi sağlamasına katkı yapacak projelerde sergide yer aldı. Özellikle yabancı dil öğretimini kolaylaştıracak, eğlenceli halde öğrenmeyi sağlayacak projeler dikkat çekti.

 

Okul Müdürü Osman Tabak, bu yıl 4.sünü gerçekleştirdikleri 4006 Bilim Fuarında 23 proje hazırladıklarını ifade ederek şunları belirtti: “Projelerin hazırlık aşamasına günler önce başladık. 12 öğretmenimiz ve 60 öğrencimiz projelerin hazırlanmasında ve sunumunda görev aldılar” ifadelerine yer verdi.

 

TUBİTAK Bilim Fuarı’nın düzenlenmesinde görevli olan Din Kültürü Öğretmeni Burcu Zorlu ise gerçekleştirilen fuarın, öğrencilerin öz güveni için önemine dikkat çekti.

Zorlu: “TUBİTAK her yıl 4006 adı altında her yıl çocukların bilimsel konularda eylemini arttırmak için bir proje gerçekleştiriyor. Bu yıl bu etkinliği Cide’de gerçekleştirecek üç okuldan birisi bizim okulumuz Şehit Osman Yılmaz Ortaokulu oldu. Gerçekleşen bilim fuarında öğrencilerimizle değişik projeler ortaya koyduk. Çocukların  hem el becerilerini geliştirmek hem bilime olan yatkınlıklarını göstermek hem de bunu eğlenceli hale getirdik. Sonuç olarak öğrencilerimiz bunlardan keyif aldılar. Projelerini sunarken onların hayatlarında karşılaşabileceği, fen’in, matematiğin hayatımızın hangi alanlarında yer aldığını öğrendiler ve kendileri sunum yaparak öz güvenlerini geliştirmiş oldular” diye konuştu. 

 

Şehit Osman Yılmaz Ortaokulu’nda TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan’ın yanı sıra Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu başkanı Maarif Müfettişi Ali Yaşar Tutkun, Maarif Müfettişi Coşkun Akça, Cide’de ki okul müdürleri, eğitim yöneticileri ve vatandaşlar katıldılar.

 

Mehmet Salman / www.cide.gen.tr

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soğuksulu, minik, mucitler, projelerini, sergiledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı