Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 17:14 Bu haber 1530 kez okundu
 
Son Dakika! Binlerce Öğretmen Adayının Beklediği Haber MEB'den Geldi
Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları MEB son dakika açıklaması
GÜNDEM Haberi
Son Dakika! Binlerce Öğretmen Adayının Beklediği Haber MEB'den Geldi

 

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı. Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları öğretmen adayları tarafından heyecanla bekleniyordu. Toplam 20 bin 127 öğretmenin tercihlerini yapacağı süreçte, atamalar sözlü sınav ve KPSS puanı önceliğine göre yapılacak. İşte, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama ekranı ve atama sürecine dair bazı detaylar...

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı. MEB resmi internet sitesi üzerinden açıklanan sonuçlar için aşağıdaki sonuç sorgulama linkini tıklayın. Toplam 20 bin 127 öğretmenin tercihlerini yapacağı süreçte, atamalar sözlü sınav ve KPSS puanı önceliğine göre yapılacak. İşte, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama ekranı ve atama sürecine dair bazı detaylar...

 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

 

SÖZLÜ SINAVDA KRİTERLER NELER OLDU?
Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirildi.

 

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?
Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.”
“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

Tercihlerine atanamayan adaylardan “9.5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü ile bilgi teknolojileri bölümü mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

Aksam.com.tr

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: Son, Dakika!, Binlerce, Öğretmen, Adayının, Beklediği, Haber, MEB'den, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı