Haber Detayı
02 Temmuz 2017 - Pazar 19:52 Bu haber 1178 kez okundu
 
SPOR TEŞKİLATIMIZIN 79. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADIK
SPOR TEŞKİLATIMIZIN 79. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE İL SPOR MERKEZLERİMİZİN RESMİ AÇILIŞI DAHİLİNDE 29 HAZİRAN PERŞEMBE GÜNÜ TÖREN DÜZENLENDİ!...
- Haberi
 SPOR TEŞKİLATIMIZIN 79. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADIK

 

Spor Teşkilatımızın 79. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle ve İl Spor Merkezlerimizin resmi açılışı dahilinde 29 Haziran Perşembe günü saat 11.00’da tören düzenlendi.

 

Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda düzenlenen törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekilimiz Engin Kaya, Kastamonu Belediyesi Spor İşleri Müdürü ve Kastamonuspor 1966 Spor Kulübü Başkanı Metehan Babaş, Spor Şube Müdürümüz Adem Keloğlu, Mali İşler Şube Müdürümüz Abdullah Bacağıuzunoğlu İdari İşler Şube Müdürümüz Muammer Büyükdemirci’nin yanı sıra antrenörlerimiz ve yaz spor okullarımızda eğitim görecek olan öğrencilerimiz katıldı.

Spor Şube Müdürümüz Adem Keloğlu’nun sunumu ile gerçekleşen programda Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşımızın ardından Kastamonu Belediyesi Spor İşleri Müdürü ve Kastamonuspor 1966 Spor Kulübü Başkanı Metehan Babaş kürsüye davet edildi.

 

Geçtiğimiz sezon Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde şampiyon olan Kastamonu Belediyesi Spor Kulübü hentbol takımımızın bu yıl ilimiz ve ülkemizi şampiyonlar liginde temsil edeceğinin altını çizen Babaş, Amatör Lig’den devralınan Kastamonuspor 1966’nın ise ikinci ligde kayda değer başarılara imza attığını vurguladı.

 

Spor altyapısının ise kendileri için çok önemli olduğuna değinen Metehan Babaş, hem amatör hem de profesyonel liglerde gelecek vaad eden Yaz Spor Okullarımıza desteklerinin her daim devam edeceğini söyledi.

 

Metehan Babaş’ın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen İl Müdür Vekilimiz Engin Kaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Bizler Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak İl Spor Merkezlerimizi oldukça önemsiyoruz. İlimiz spor alt yapısının en önemli ve tartışmasız merkezi olan Yaz Spor Okullarımızda da verilen kaliteli eğitim ile il içi ve ulusal organizasyonlara müsabık sporcular yetiştiriyoruz. İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarımızda bu yıl toplam 24 branş altında 42 antrenör eşliğinde 6 – 14 yaş arası tüm yavrularımıza eğitim verilecektir. Son yıllarda elde etmiş olduğumuz sayısal verilere baktığımızda Spor Okullarımızın son derece başarılı olduğunu görmekteyiz. 2012 yılında 1810 çocuğumuz hizmet vermiş İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarımızda 2013 yılında 3037 yavrumuza, 2014 yılında da toplam 22 branş altında 4287 çocuğumuza spor eğitimi verilmiştir. Bu rakam geçtiğimiz yıl ise tırmanışa geçmiş ve Yaz Spor Okullarımız sezonu 5544 kayıtlı öğrenci ile kapatmayı başarmıştır.Her zaman söylenildiği gibi bir kişi kendini kaliteli bir şekilde yetiştirebilmesi için en az bir spor branşı ile uğraşmalı, yabancı dil bilmeli ve bir enstrüman çalabilmeli. Bizler buradan velilerimize de ricada bulunmuş olalım. Sporun yanında çocuklarımızı bu tür eğitimlere de mutlaka yönlendirsinler.

 

Ben buradan şahsım ve kurumumuz adına bizlere her türlü desteği esirgemeyen Kastamonu Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş’a da teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Gerçekten İl Spor Merkezlerimizin verimli işleyişi için hiçbir destekten sakınmadılar ve her daim sporun ve sporcunun yanında olduklarını bizlere htirdiler.

 

Sevgili çocuklar; gerçekten sizler için burada profesyonel ve geniş bir kadro hazırlık yaptı ve sizlerin kaliteli bir spor eğitimi alabilmeniz adına var gücü ile de çalışmakta. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın sizler için sunmuş olduğu bu güzel olanakları son anına kadar kullanacağınızı ümit ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

 

İl Müdür Vekilimiz Kaya’nın konuşmalarının ardından tören sona erdi.

 

Kaynak: Kastamonu.gsb

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör:
Etiketler: , SPOR, TEŞKİLATIMIZIN, 79., KURULUŞ, YIL, DÖNÜMÜNÜ, KUTLADIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı