Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 16:02
 
Türk Dünyası okuma etkinliğinde buluştu
Türk Dünyası okuma etkinliğinde buluştu
GÜNDEM Haberi
Türk Dünyası okuma etkinliğinde buluştu

 

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti Okuyor projesi kapsamında Vali Aydın Arslan Ortaokulu'nda anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

 

Kastamonu Üniversitesi'nde öğrenim gören Kırgızistan ve Kazakistan asıllı öğrenciler okuma etkinliğine davet edilirken, 12 Mart 2018 Pazartesi günü okuma etkinliğine katılan öğrenciler, okuma etkinliği sonrası kendi ülkeleriyle ilgili sunum yaptılar.

 

Öğrencilerin, kültür başkentliği yaptığımız coğrafyayı yakından tanıma fırsatı yakaladıklarını ifade eden Okul Müdürü Cemalettin Çınar; "Tarihi bağlarımızın olduğu coğrafyayı yakından tanımamız ve kültürel bağlarımızı her zaman canlı tutmamız gerekir. Araştıran, sorgulayan ve okuyan bir neslin inşa edeceği bir Türkiye,  anayurttan ayrı düşünülemez” dedi. 

 

Kastamonu Üniversitesi öğrencisi Gülcan Turganbekova ise konşmasında; "Kastamonu tarihi bir Türk şehri. Burada olmak, tarihimizi öğrenmek ve kendi kültürümüzü tanıtmak bizi mutlu ediyor. Böylesi güzel bir etkinliğe bizi davet eden Okul Müdürümüz Cemalettin Çınar’a ve ev sahipliğinden dolayı Vali Aydın Arslan Ortaokuluna teşekkür ederiz” ifadesinde bulundu.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: Türk, Dünyası, okuma, etkinliğinde, buluştu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı