Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 10:34 Bu haber 1371 kez okundu
 
​YETKİLİLERİ DERHAL ÖNLEM ALMAYA DAVET EDİYORUZ.
EĞİTİM-İŞ KASTAMONU ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI YETKİLİLERİ DERHAL ÖNLEM ALMAYA DAVET EDİYORUZ.
EĞİTİM Haberi
​YETKİLİLERİ DERHAL ÖNLEM ALMAYA DAVET EDİYORUZ.

Bilindiği gibi, ilimizde birçok okulumuz hakkında yıkım karar alınması nedeniyle, bazı okullarımızın bünyesinde birden fazla okul eğitim öğretim faaliyeti yürütmek zorunda kalmıştır.

 

Söz konusu okullarımızdan bir grup da TEDAŞ arkasında eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. Yeni yapılan, eğitim öğretim faaliyetine açılmasına karşın bir çok eksiği bulunan ve halen inşaat ile ilgili çalışmalarının sürdüğü iki okul binasında,  lise düzeyinde dört farklı okula kayıtlı 1.500'den fazla öğrenci öğrenim görmeye başlamıştır.

 

Söz konusu okullar çevresinde bu kadar çok sayıda öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayacak altyapı ne yazık ki bulunmamaktadır.

 

Taşköprü-Tosya kavşağı  okul alanına yakın çok olmasına karşın o yönde bağlantı yolu bulunmadığından ulaşım sıkıntısı yaşanmaktadır.

 

Halihazırda okula ulaşmak için kullanılan yol, Sunta Fabrikası Köprülü Kavşağı ve çevre yolu bağlantısına yakın bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, okul çıkışında özel halk otobüsü durağına ulaşmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi nizamiyesi civarından Alparslan Türkeş Bulvarı'nı geçmek zorunda kalmaktadırlar. Söz konusu bölgede yol oldukça geniş ve trafik akışı hızlıdır. Ayrıca kış döneminde okul çıkışları havanın karardığı bir zamana denk gelmektedir. Bu yüzden bölgede, öğrencilerimizin güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişlerinin sağlanması ve üzücü bir olayın yaşanmaması bakımından ÜST GEÇİT yapılmasında yarar bulunmaktadır. Kalıcı bir önlem alınıncaya kadar, bölgede, en azından okul çıkış saatlerinde trafik ekiplerince önlem alınması yerinde olacaktır.

 

Başta Valiliğimiz, Belediye Başkanlığımız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, bütün yetkilileri derhal önlem almaya davet ediyoruz.

 

11/10/2017

Ahmet Tevfik Bal

Başkan

Kaynak: (Haber Merkezi) - Kastamonu İlkhaber Editör: İrfan Salcı
Etiketler: ​YETKİLİLERİ, DERHAL, ÖNLEM, ALMAYA, DAVET, EDİYORUZ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı