Kastamonu Belediye Başkanlığı, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde uygulamada olan fakat seçimlerin ardından kaldırılan park yasağı uygulamasını yeniden başlatma kararı aldı. Bu kapsamda Kastamonu Belediyesi, ana cadde üzerine yapılan parklar nedeniyle trafikte yaşanan aksamaları gidermek amacıyla park yasağı uygulamasını yeniden getirdi.

Kastamonu Belediyesi, olası acil durumlar başta olmak üzere özellikle Cevizli Park ile Cumhuriyet Meydanı arasında her iki yönlü meydana gelen trafik sıkışıklığını çözmek için park yasağı uygulamasını yeniden gündemine aldı. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde uygulamada olan ve trafik sıkışıklığını çözen park yasağı uygulaması, 31 Mart seçimlerinin ardından kaldırılmıştı. Vatandaşların yoğun şikayetlerinin olduğu alanla ilgili tekrar değerlendirmelerde bulunan Kastamonu Belediyesi, park yasağını yeniden uygulamaya koyacağını duyurdu. Bu doğrultuda Cevizli Park ile Gazipaşa İlkokulu önüne kadar olan alanda her iki taraflı anayol üzerinde parklanmalar yasaklanacak.

Kastamonu Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, 26 Haziran Çarşamba günü itibariyle belirlenen alanda park yasağını uygulamaya başlayacak.

Konuyla ilgili Kastamonu Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Vatandaşlarımızın yoğun talebi doğrultusunda yaptığımız çalışma sonucu ana cadde üzerinde trafik sıkışıklığın giderilmesi adına Cevizli Park ile Gazipaşa İlkokulu arasınarasında her iki yönlü park yasağı uygulaması 26 Haziran Çarşamba günü itibariyle başlayacaktır. Konuya büyük bir hassasiyetle yaklaşacağına inandığımız tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz. Olası acil durumlarda Ulaşım Zabıta Müdürlüğümüz ekipleri hemşerilerimizin daima hizmetinde olacaktır” denildi.