Türkiye Boks Federasyonu 2021 yılı faaliyet programında yer alan ve 33 ülkenin davet edildiği İstanbul Boğaziçi Uluslararası Boks Turnuvası’na ilimiz sporcusu Murat Can Civek’de davet edildi. 15 gündür Kadıdağı Boks Kamp Merkezinde çalışmalarına devam eden Civek, turnuvada milli takım adına büyükler kategorisinde ringe çıkacak.
İstanbul Boğaziçi Uluslararası Boks Turnuvası 15-21 Mart tarihleri arasında İstanbul’da yapılıyor. Milli boksör önceki gün İstanbul’a hareket etti ve kendisinin buralara gelmelerinde çok katkıları olan antrenörleri Yılmaz ve Tuba Kırkbeşoğlu’na teşekkür ederek, “İnşallah turnuvada başarılı maçlar çıkartırım. İlk defa milli olarak Ülkemiz ve ilimizin adına ringe büyükler kategorisinde çıkacağım. Başarılı olur yada olmam ama, hocamdan öğrendiğim en büyük değer olan sportmenliğimden asla ödün vermeyeceğim. İmkânsızlıklara rağmen hiç beni yıldırmadan, emeklerini hiç eksik etmeyen hocalarıma ve Kastamonu’ya milli boksörlüğüm armağan olsun” dedi.
İNANIYORUM VE GÜVENİYORUM
Bir milli boksör daha ilimize kazandıran Boks Milli Takım Antrenörü Yılmaz Kırkbeşoğlu ise, “Murat Can Civek artık milli sporcu oldu. İstanbul’da 33 ülkenin davet edildiği Uluslararası Turnuvada büyükler kategorisinde ringe çıkacak. Ringde ilimiz ve ülkemiz adına başarılı maçlar çıkaracağından eminim. Murat iki haftadan fazladır Kadığdağı Boks Kamp Eğitim Merkezinde hazırlıklarını tamamladı. Sporcumun milli takımda ilimizi ve bizleri ahlakıyla ve terbiyesiyle gururlandıracağına inanıyorum ve güveniyorum” dedi.
RİNGE KOLAY ÇIKILMIYOR
Kırkbeşoğlu milliliğin boksta kolay olmadığını belirterek, “Bilindiği gibi bizim sporumuz olimpik ve oldukça zor bir spor. Öyle ringe kolayca çıkılmıyor. Bir maç, iki maç, üç maç kazanmakla anca ringe ısınırsın. Boks çok ahlak ve disiplin gerektirir. Bir boksörün milli olması için kaç aşamadan geçtiğinin haddi hesabı yoktur. Maddi ve manevi imkansızlıklara rağmen alın terimizle buralara gelmenin gururunu yaşıyoruz. Sporcuma destek veren başta Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç olmak üzere, Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu’na ve GSİM İl Müdürü Reşat Asrak’a teşekkür ederim.