Kastamonuspor 1966 oyuncuları alamadıkları prim ve maaşlar için takım olarak play off mücadelelerine çıkmama kararı almıştı.
Konu hakkında açıklama yapan Kastamonuspor 1966 takım kaptanı Abdülaziz Solmaz kararı takımın yalnız bırakıldığının görülmesi için aldıklarını bildirerek, “Tüm Kastamonuspor taraftarının ne kadar yalnız bırakıldığımızı görmesini istedik. 25 futbolcumuz ve yönetimimizden başka arkamızda kimsenin olmadığını bilmek üzüntü verici. Alamadığımız primlerimiz ve maaşlarımız bulunuyor. Tüm takım bu zamana kadar verdiği gibi mücadelesine devam edecek. Alnımızın teriyle bugünlere geldik,74 puan aldık. Play off mücadelesine çıkacağız. Şampiyonluk kupasını getirmek için elimizden geleni bu zamana kadar yaptığımız gibi yapacağız.” dedi.
Kulübe İstanbul’da yapılan toplantıda taahhüt edilen bir milyonun yarısının aktarıldığını açıklayan Kastamonuspor 1966 Başkanı Erkan Özcan ise tutarın tamamlanmasını talep etti.
Özcan, “Futbolculara 20’şer bin lira pirim taahhüdümüz bulunuyor. İstanbul’da yapılan toplantıda iş adamlarının kulübe 1 milyon lira destek sağlayacağı bildirildi. Bu taahhüt sonucu valilik hesabına gelen para ile 210 bin lira federasyona, 200 bin lira turizm şirketine, 30 bin lira personele, 20 bin lira denetmene, 10 bin lira markete ödeme gerçekleştirildi. Valiliğin hesabında ise 118 bin lira bulunuyor. Bu zamana kadar hem şahsi hem de çevresel kaynaklarımızı aktardık. Ancak tıkandığımız bir durumdayız. Futbolcuların motivasyonu için iş adamlarının taahhüt ettiği bedelleri ödemelerini talep ediyoruz. “diye konuştu.


Aygün devreye girdi


Ortaya çıkan maddi sıkıntı ve futbolcuların maça çıkmama kararı sonrası iş adamı Cengiz Aygün taahhüt edilen yaklaşık 400 binlik primi ödeyeceğini kaydederken, “Kastamonu’muz bütündür, valimiz belediye başkanımız da duyarlı. Eksiklerimiz var ama bu demek Kastamonu sahipsiz değil Ben olmasaydım başka bir iş adamımız da onu yapardı. İnanıyorum ki takımımız şampiyon olacak."

Kaynak: İstamonu gazetesi