Gün Medya Grubu, Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) arasında yapılan anlaşmayla, önümüzdeki sezon Kastamonu'da düzenlenecek olan bütün amatör spor organizasyonlarının sponsoru oldu.

Kastamonu Pembe Han’da düzenlenen imza törenine ASKF Başkanı Adem Keloğlu ile yönetimi ve Gün Medya/OgünHaber Haber Müdürü Necdet Emre Aygün katıldı.

 

"Sponsorlukla katılım oranını yüzde 70'e taşırız"

ASKF Başkanı Adem Keloğlu, sponsorluk ile Kastamonu'daki amatör kulüplerin değişik branşlarda hayat bulacağına dikkat çekerek, “Şu anda kulüp sayımız 96 ancak yeni kurulan okul spor kulüplerimizle birlikte 127 tane spor kulübümüz oldu. Ama maalesef bu kulüplerimizin yüzde 50’ye yakını pasif durumdalar. Aktif faaliyetlere katılmıyorlar. 40 yakın kulübümüz pasif konumda. Şu anda inşallah yapılacak yardımlarla kulüplerimizin futbol olmasa bile diğer branşlara katılım sağlayacağını düşünüyoruz. Bununla berabere yüzde 50 olan katılım oranımızı yüzde 70’e taşırız inşallah.” dedi.

Kastamonu’da spor faaliyetlerinde büyük desteğini gördükleri Gün Medya Onursal Başkanı Cengiz Aygün’ün yaptığı bu desteklerin kendilerini çok sevindirdiğinin altını çizen Keloğlu, “Sonuç itibariyle gurur duyduğumuz, sevindiğimiz sponsorluk sözleşmesini imzaladık. Yapılan bu iş birliği ile inşallah ilimizdeki aktif sporcu sayısını en üst seviyeye çıkartmaya çalışacağız. Bundan sonra Gün Medya Grup, bizim organizasyonlarımızda, puan tablolarımızda, saha ve salonlarımızda isim sponsorumuz olarak geçecek.” ifadelerine yer verdi.

 

"Temennimiz Kastamonu'yu ve ülkemizi büyük organizasyonlarda temsil edecek sporcular çıkması"

Gün Medya/Ogün Haber Haber Müdürü Necdet Emre Aygün ise, sporun gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak konusunda önemli bir yerde olduğunu belirtti.

Aygün, "Kardeşlerimizin daha çok ilgilenmesi gereken branşlar var. Hiçbir spor branşını ayırmıyoruz. Biz de bu konuda destek olabildiğimiz için mutluyuz. Kendi adıma şirketimin ve ailemin bu desteklerinden gurur ve onur duyuyorum. Her gencin spora yönlendirilmesi çok önemli. Temennimiz Kastamonu'yu ve ülkemizi büyük organizasyonlarda temsil edecek sporcular çıkması. Böyle bir durumun olması bizi daha çok mutlu eder.” diye konuştu.