Kastamonu’da Hasan Karagözoğlu’na ait evde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın meydana geldi. Ünlü Sanatçı Haluk Levent tarafından kurulan Ahbap Platformu, Karagözoğlu ailesinin yaraları sarmak için harekete geçti.


Merkeze bağlı Yukarı Elyakut köyünde Hasan Karagözoğlu’na ait evde 8 Haziran tarihinde elektrik kontağından çıkan yangın, kısa sürede büyüyen yangın hemen bitişiğinde bulunan kardeşi Bahattin Karagözoğlu’nun da evine sıçramıştı. Yangın Kastamonu Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri ve Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözlerle söndürülmüştü.

Ekiplerin yoğun çalışması sonrasında yangın, kısa sürede kontrol altına alınarak söndürülmüş, yangında Hasan Karagözoğlu ile Bahattin Karagözoğlu’na ait iki katlı yarı ahşap evler tamamen yanarak kullanılamaz hale gelmişti.

Yangında evlerini kaybeden 5 kişilik Karagözoğlu’nun imdadına ünlü şarkıcı Haluk Levent yetişti. Bir sosyal medya kullanıcısı, durumu Ünlü Sanatçı Haluk Levent tarafından kurulan Ahbap Platformu’na bildirdi.

Haluk Levent, “Bir hayata daha dokunacağız bugün! Kastamonu’daki evleri yanınca 5 çocukla ortada kalan Karagöz ailesinin hayatına. Çok zordalar çok Küçük bir ev yaptıracağız onlara. Yaparız değil mi? Haydi canlarım! İş Bankası (valilik onaylı) Tr80 0006 4000 0015 2001 5318 75 Hatice Karagözoğlu” diyerek çağrıda bulundu.