KASTAMONU İl İnsan Hakları Derneği’nin yeni başkanı Kastamonu Gazetesi çalışanlarından Gazeteci Cengiz Muhziroğlu oldu.

                Güray Kumyaoğlu’nun 3 Kasım 2020’de vefatının ardından İl İnsan Hakları Derneği’ne bir süre Başkan Vekili Erkan Yılmaz başkanlık etmişti.

                Olağan genel kurulunu dün Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti hizmet binasında gerçekleştiren İl İnsan Hakları Derneği, toplantıya katılan üyelerin tamamının oyuyla yeni yönetim kurulunu belirledi. Kendi arasında görev dağılımını gerçekleştiren yönetim kurulu, başkanlık görevine Gazeteci Cengiz Muhziroğlu’nu getirdi.

                Cengiz Muhziroğlu başkanlığındaki yönetim kurulunda Yılmaz Acar Davut, Sabahattin Büyükoral, İrfan Naharoğlu ve Muhsin Kabaoğlu yer aldı. Denetim Kurulu’nda ise Vahdet Tarık Büyükoral, Mehmet Tunca ve Necati Abacıoğlu bulunuyor.

                 Başkanlık görevini devreden Erkan Yılmaz, Cengiz Muhziroğlu başkanlığındaki yeni yönetim kuruluna başarı diledi. Yılmaz, konuşmasında merhum Güray Kumyaoğlu’nu da saygı ve özlemle andı.

                İl İnsan Hakları Derneği Başkanı Cengiz Muhziroğlu ise, yönetim kurulu üyeleri ve tüm üyelerle birlikte derneği daha iyi noktalara getirmek adına gece gündüz çalışacaklarını söyledi ve kendisini göreve layık gören tüm üyelere teşekkür etti.