KASTAMONU, 2 Kasım Cuma günü İş Dünyası Zirvesi'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

            "Kastamonu İşadamları 1.Kastamonu İş Dünyası Zirvesi'nde Buluşuyor, Kastamonu'nun Geleceğini Konuşuyor" sloganı altında, Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kastamonu Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşecek 1.Kastamonu İş Dünyası Zirvesi 2 Kasım Cuma günü saat 19.30'da Rüya Düğün ve Kongre Merkezi'nde yapılacak.

 

            KASİAD Kastamonu Şubesi'nin ilk resmi etkinliği olacak programa, Türkiye'nin dört bir yanından işadamları, bürokratlar, siyasiler ve diğer davetliler katılacak.

 

"BABA OCAĞINA DÖNÜŞPROJEMİZİN İLK AYAĞI"

 

            Program için 5 bin adet davetiyenin dağıtılmakta olduğunu kaydeden Ahmet Katar: "Kastamonu'nun geleceğini her yönüyle ele alacağımız programdan ve sonrasında yaşanması muhtemel gelişmelerden beklentilerimiz çok büyük. Her fırsatta dile getirdiğimiz üzere, Kastamonu'nun sorunlarını artık daha gür bir sesle dile getirmek istiyoruz. İlkini düzenleyeceğimiz ve geleneksel hale getirecek olduğumuz bu zirve, sorunların daha geniş platformlarda tartışılıp, alınan kararların siyaset ve bürokrasi dünyasında daha etkili olacağı bir yapıya sahip. Sürekli dile getirmiş olduğumuz Kastamonu’nun İstanbul ayağının bu zirvede geniş katılımla temsil edilecek olmasının bizim için büyük bir şans olduğuna inanıyorum. Kastamonu’nun yetiştirmiş olduğu bir çok bürokrat, bilim insanı, sanayici ve iş adamı bugün Kastamonu’dan habersiz şekilde hayatını sürdürüyor. Bu değerleri Kastamonu’ya kazandırmamız gerekiyor. En büyük projemiz olan Baba Ocağı’na Dönüş Projesinin ilk ayağı 1. İş Dünyası Zirvesi’dir. Hiç bir görüş farkı ayırt etmeksizin tüm Kastamonu Camiasını zirvemizde görüş ve düşüncelerini ifade etmeye çağırıyoruz. Bizim mücadelemiz Kastamonu’nun kalkınması, ilimiz ekonomisinin daha ileriye gitmesi içindir. Hedeflerimiz doğrultusunda atılacak adımlarla Kastamonu’nun kabuğunu kıracağına inanıyoruz. Sorunların ne kadar geniş platformlarda dile getirilirse o kadar çok yankı uyandıracağını biliyoruz. Kastamonulular bir araya geldiği zaman üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun yoktur. Bu bilinçle ilkini düzenleyecek olduğumuz 1. İş Dünyası Zirvesi’ne Kastamonu’da ve Kastamonu dışında ikamet eden, faaliyetlerini sürdüren tüm iş adamlarımızı, bürokrasi ve siyasi parti temsilcilerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı, akademik anlamda destek vermek üzere bilim adamlarımızı aramızda görmek istiyoruz. Gelin, hep birlikte konuşalım, Kastamonu’yu el ele layık olduğu konuma ulaştıralım.” 

 

(HABER MERKEZİ)