Başkan Akgül’ü makamında ziyaret eden TİF Başkanı Subaşı ve ekibi, yeni görevi dolayısıyla Akgül’e hayırlı olsun dileklerini ileterek Samsun'da gerçekleştirdikleri "19 Mayıs 100. Yıl Uluslararası Milli Bilinç Kampı" filamasını takdim etti.
 
Ziyaretten dolayı izci grubuna teşekkür eden Başkan Akgül, ilçenin doğal güzelliklerinden bahsederek izcilik faaliyetleri için uygun alanları değerlendirmek istediklerini söyledi.
 
Abana’da izcilik faaliyetleri için destek sözü veren Başkan Akgül, “Bir yanı Karadeniz’e, diğer tarafı zengin orman varlığına uzanan Abana’da izcilik faaliyetleri için çok uygun yerlerimiz var. Çocuklarımıza ve gençlerimize alternatif etkinlikler sunmamız lazım. Dolayısıyla uluslararası bir hareket olan izcilik üzerinde önemle durduğumuz bir konu. Abana’da federasyonun yapacağı her türlü etkinliğe destek olacağımızı bilmenizi istiyorum. El birliğiyle güzel işler çıkaracağımıza inanıyorum.” diye konuştu.
 
TİF Başkanı Subaşı da en kısa sürede ekibiyle yeniden Abana’ya gelerek gerekli alanların tespit edilmesi için araştırma yapacaklarını kaydetti.