Kastamonu Özel Bireyleri ve Aileleri Derneğine akülü bisiklet ve sandalyenin yanı sıra tekerlekli sandalye bağışı yapan dernek, Mardin’in Midyat ilçesinde 3 yıl önce şehit olan Şerife Özden Kalmış anısına mevlit ve iftar programı düzenledi.

Kastamonu Kadın Derneği Başkanı Emine Çelik, “Veren El ile Alan Eli Buluşturma” projeleri kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını bildirdi.

2015 yılında kurulan derneğin bu seneyi ‘Farkındalık Yılı’ ilan ettiğini anımsatan Emine Çelik, “Farkındalık yılımız kapsamında ilk olarak Aret Vartanyan ile Kastamonu’da otizmli ve engelli aileleri ile bir araya geldiği bir seminer düzenledik. Sonra Çatalzeytin Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Anadolu Lisesi kız futsal takımı ve okul yönetimine İstanbul’da bir gezi programı tertip ettik. Son olarak da Şehit Şerife Özden anısına Kastamonu'daydık. Program kapsamında özel bireylere akülü sandalye ve bisikletin yanı sıra manüel araçlarımızı teslim ettik. Araç'ın Sarpun köyünde şehidimizin kabri başında duamızın ardından ailesini ziyaret ettik. Mevlit ve 350 kişilik iftar programını gerçekleştirdik. 2019 yılı bitimine kadar Kastamonu’yu merkeze alan çalışmalarımız devam edecek bu kapsamda tüm destekçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: İstamonu Gazetesi