Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak; milletçe, muhabbetle kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz. Bayramlar, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için mükemmel bir vesile, eşsiz bir fırsattır.

Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir. Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakârlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp bunları gönülden sunabilmeliyiz. Farklı düşüncelerden dolayı insanları yargılamadan, sınıflandırmadan ve ötekileştirmeden gönül kapılarımızı birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız. Varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi ziyaret etmeli, çocukları sevindirmeliyiz.

Ramazan ayı boyunca Nasrullah Meydanı’nda gerçekleştirdiğimiz Ramazan Sokağı etkinliklerine katılan, etkinliklerin gerçekleşmesine yardım olan herkese teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmayarak meydanı dolduran siz değerli hemşehrilerime de teşekkürü bir borç biliyorum. Bu etkinlikler Ramazan ayı vesilesi ile aramızdaki birlik, beraberlik ve gönül bağının oluşması için bir vesile olmuştur. Bu etkinlikler sayesinde aramızdaki birlik, beraberlik ve gönül bağı sağlamlaşmıştır. Hep birlikte Kastamonu’muzu hak ettiği yere taşıyacak birçok proje gerçekleştireceğiz. Bunları yaparken de en büyük kaynağımız ve motivasyonumuz siz değerli hemşehrilerimizin destekleri olacaktır.

Bu vesileyle, Ramazan Bayramınızı en kalbi dileklerimle kutluyor; bu mübarek bayramın, bizleri her zamankinden daha çok birbirimize yakınlaştırmasını, kardeşliğimizi, dostluğumuzu pekiştirmesini, şehrimize ve ülkemize barış ile huzur temenni ediyorum.