KSK 1966 Kulüp Başkanı Özcan, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
“Play-Off’tan rahat çıkarız ama maddi durumumuz kötü”
 
Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Erkan Özcan hafta sonu oynanan ve 1-1 biten Sakaryaspor maçının ardından ligin bitimine 2 hafta kala destek çağrılarını yineledi. Takım olarak çok iyi mücadele verdiklerini ve büyük fedakarlıklar gösterdiklerini kaydeden Başkan Özcan, kulübün maddi sıkıntısının hat safhada olduğunu, sıkıntılar çözülmez ise Play-Off haklarından feragat etmeyi bile düşüneceklerini söyledi.
 
“ SAYIN HAKKI KÖYLÜ BİZİ ONURLANDIRDI”
 
Maç öncesinde Kastamonu Ak Parti Milletvekili Hakkı Köylü’ye ziyarette bulunduklarını, sorunları masaya yatırarak konuşma fırsatları olduğunu belirten Özcan, “Kendisinin büyüklük yapıp maça gelmesini istedik. Oda bizi kırmadı maça geldi. Bizde hoş geldiniz diyerek elini öptük. 2 sene sonra Gazi stadyumunda maça gelmesi bizi onurlandırdı. Kastamonu halkı önünde bizi kırmadığı için teşekkür ediyorum” dedi.
 
Kastamonuspor 1966’nın gelinen noktada bir üst lige çıkamamasının büyük bir kayıp olacağını kaydeden Başkan Erkan Özcan: “Bunu engellediler. Maçtan sonra maçın gözlemcileri ve temsilcileri mafya vari tavırlarla hocalarımızı ve futbolcularımızı soyunma odasına almadı. Gerekçe hakemi korumak ama ona hiçbir şekilde laf dahi söylenmedi. Büyük ihtimalle sahayı da kapatabilirler. Saha da kazandık ama lobi konusunda Kastamonu kazanamadı. Play-Off oynadığımız dönemde yapılan olaylar gibi şimdide aynısı yapılıyor. Şansımız bitmiş değil. İki maç sonrası yine şampiyon olabiliriz” dedi. 
 
“PLAY-OFF GARANTİ AMA MADDİ OLARAK OYNAYACAK GÜCÜMÜZ YOK”
 
Kulüp olarak çok ciddi maddi sorunların olduğunu, şampiyon olamadıkları takdirde Play-Off’a katılmanın bu şartlarda çok zor olduğunun altını çizen Erkan Özcan: 
“Play-Off garanti ama maddi olarak oynayacak gücümüz bulunmuyor. Bu hafta bazı sıkıntılarımız giderilmez ise Play-Off hakkımızdan feragat edeceğiz. Böyle büyük bir riskimiz bulunuyor. Bu bizim elimizde değil çünkü maddi kaynağımız bulunmuyor. Eğer varsa Play-Off oynatabilecek birileri gelsin maddi şartları sağlasın. Bizim iki haftalık son maçları maddi olarak nasıl tamamlayacağız onu düşünüyoruz. Bu bir acıtasyon değil. Şuan ihtiyacımız olan 1 trilyon var. İkinci dönem oynayan takımın sahada ki futbolunu herkes gördü. Sarıyer’i, Samsun’u yendik. Keçiören’i deplasmanda yendiğimiz halde golümüz iptal edildi. Sakarya maçında ise maddi sıkıntı olmasına rağmen oyuncularımız tam performansını sağlamamasına rağmen iyi mücadele etti. Biz Play-Off’tan rahat çıkarız ama maddiyatımız yok. Haftaya kadar bize 1 Milyon kaynak sağlanması halinde şampiyon olabilir veya Play-Off’tan çıkarız. Bunun garantisini veriyorum. TFF 1. Lig’e çıktığımız zaman yıl içerisinde bize 18 milyon civarı para gelecek. Ben 12 milyonla takımı ligde iyi bir yerde tutarım. Kalan para ile de borçlarımızı öderiz. Ola ki çıkamadık. Bu para gelmeyecek. Gelecek para 2 milyon. Önümüzde ki yılda burada oturan yeni başkan arkadaşımın canlı bulması gereken para 15 milyon olacak” diye konuştu. 
 
Göreve geldikleri ilk günden itibaren ben Play-Off oynayacaklarının sözünü verdiğini, hedeflerinin Play-Off şampiyonluğu olduğunu anımsatan Özcan: “Ama şampiyon da olabiliriz dedik. Takımı 5. sırada aldık ve en kötü 5. sırada bırakacağız dedim. 6. sırada bırakırsak bu bizim başarısızlığımız dedik. Takımı aldığımızda senaryoya baktığımızda her şey normaldi. Bütçemiz tam anlamıyla yetiyordu. Play-Off’ları rahat oynayabilecek bütçemizi oluşturmuştuk. Ama ikinci maçımızda Eyüpspor’u yendikten sonra işler değişti. Kulübümüze Milletvekili Metin Çelik, AK Parti ilçe Başkanı Faruk Özdemir ve Eski Belediye Başkanımız Tahsin Babaş olmak üzere 15 kişilik bir heyet geldi. As Balkanımız Ahmet Çelik de toplantıdaydı. Dediler ki bize Play-Off deme, şampiyon yap dediler. Bende yaparım ama takıma transfer gerekir ve bunun için şu kadar paraya ihtiyacımız olur dedim. Onlarda net bir sözle parayı dert etmememi, gereken parayı vereceklerini söylediler. Bende onlara güvenerek elimizde sezon sonuna kadar yetecek paradan maddi olarak 1,5 milyon parayı transfere harcadık ve bu açık buradan doğdu. Şuan ki para açığının sebebi budur” şeklinde konuştu.
 
“TÜRK FUTBOLUNUN BAŞINDAKİLERİ ELEŞTİRMEK GEREKİYOR”
 
“Başkana ligin bu denli kumpaslarla dolu bir şekilde ilerlemeyeceğini izah ettim. Milli Takım kurma aşamasında hemşericilik, teşvik primi, şike ve yandaşlığın olmadığı Avrupa’dan 14-15 futbolcuyu alıyoruz. Ama 80 milyon Türkiye’den maalesef 10 futbolcu zor çıkarıyoruz. İşte bunun altında yatan başta sebeplerinden bir tanesi de futboldaki emek hırsızlığıdır. Bunu da Pazar gün ki maçta tüm Kastamonulular olarak gördük. Antrenör, futbolcu yerine Türk Futbolunun başında kileri eleştirmek gerekiyor. Maç sonuçlarının skorunu kader değil, bazı şahısların kirli kaderleri belirliyor.”
 
“BİZE LAZIM OLAN 1MİLYONU TEDARİK EDEMEZSEK, SENEYE KUCAKLARINDA 15 MİLYONLUK BOMBA PATLAYACAK” 
 
Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun seçim öncesinde verdiği sözlerin olduğunu söyleyen Başkan Erkan Özcan:
“Biz şuanda lazım olan 1 milyonu tedarik edemez isek, seneye kucaklarında 15 milyonluk bir bomba patlayacak. Ama bulunduğu ve çıktımız anda bu 15 milyonluk maliyet TFF’den geleceği için biz artık kimseye yük olmayacağız. Bunu kimse hala anlayamadı. Bunu güzel bir şekilde Hakkı Köylü vekilimize de izahta bulundum. Gayet olumlu şeyler söyledi. Üst lige çıkmak için bu parayı bulmak zorundayız. Parayı bulduk çıkamazsak demeyeceğiz. Çünkü bu takım tüm rakiplerini rahat yendi. Lig bitmeden bu para bulunursa Play-Off ya da şampiyonluk hiç fark etmeksizin çıkarız. Bulamazsak isek Play-Off’a katılmaya biliriz. Kastamonu Belediye Bakanımız Sayın Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ve İl Başkanı Yüksel Aydın’ın bize hızlı hareket ederek destek bulması lazım. Her şey onarın elinde. Şuana kadar hiçbir maddi destek almadım” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.ogunhaber.com