MAKTEK Avrasya 2018  (Takım tezgahları,Metal saç,İşleme makineleri,Tutucular,kesici Takımları’nın sergilendiği fuar Tüyap fuar merkezinde  yapıldı.


Kastamonulu sanayiciler ve İş adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Emek Makine yönetim kurulu Başkanı Şenol Ak’ın sahibi olduğu EMEK Makina ürünün sergilendiği  Maktek Avrasya fuarında yoğun ilgi gördü.


Türkiye ekonomisinin en önemli taşlarından biri olan makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı takım tezgahlarının buluşma platformu MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı, 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde  sergilendi.


 MAKTEK’in sektörün buluşma platformu  Dünyanın farklı noktalarından fuara katılım sağlayacak iş insanlarını 14 salonda toplam 120 bin metrekarelik alanda bir araya gelerek  1.000’i aşkın firma ve firma temsilciliğini sektör profesyonelleriyle buluşturdu.


 “MAKTEK, son teknolojiyle tasarlanan ürünlere de ev sahipliği yapmanın ötesinde binlerce yeni ürünü de aynı platformda bir araya getirerek adeta sektörün gelecek vizyonunun da fotoğrafını çeken fuara ev sahipliği yaptı.  70 ülkeden 60 bin ziyaretçinin yanı sıra Çin, Tayvan, Hindistan ve Kore gibi milli katılımlara da ev sahipliği yapacak olan fuar; yurt dışından gelecek kamu ve sivil toplum örgütlerinin üst düzey yöneticilerine de ev sahipliği yaptığı fuarda . Türkiye ekonomisi içinde önemli bir parametre olan fuar özelinde 1 milyar dolarlık iş hacmi sağlamayı hedeflendiği açıklandı.


MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı’nda takım tezgahları, metal- sac işleme makineleri, tutucular – kesici takımlar, kalite kontrol – ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren katılımcıların yer aldığı fuarda Kastamonulu sanayiciler ve iş adamı derneğini  Emek makine  Kasiad ve Kastamonuluları temsil eden tek firma oldu.


 Emek Makine 9 holl 904 numaralı standa ziyaretçilerini ve müşterileri ile buluştu.
Dört gün boyunca Emek Makine yönetim kurulu Başkanı Şeno Ak,Genel Müdür yardımcısı  oğlu Ahmet Ak tüm konuklarına  ürünleri ile ilgi bilgi aktardılar.


Kasiad Genel Başkanı Ayhan Aslan Emek Makine standını ziyaret ederek Şenol Ak ve ekibini tebrik ederek kutladı.KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan yaptığı  kısa değerlendirmede “ Emek makina ve ekibini kutluyorum,KASİAD ailesi yönetiminde Sayın Şenol Ak beyle birlikte çalışmaktan memnun ve mutluyuz, artık ülkemizde yerli üretim gerekenden fazla önem verilmelidir,  her sektörde yurt dışı bağımlılığından kurtulmalıyız  tabiî ki bu zaman ve imkanlar  ölçüsünde fuarda daha fazla Kastamonulu firmayı görmeyi arzu ederdik şartlar bunu gerektirdi demek ki bu vesile ile fuara katkı ve katılım sağlayan herkesi tebrik ediyor kutluyorum” değerlendirmesini yaptı.


Emek Makine standını KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, Kasiad üyesi Raf turk  Kemal Eren, Çağın ofis mobilya genel Müdürü Murat Sarı, Çizmak Makine Genel Müdürü Hakan ÇÇatıkkaya, Çetak Geri Dönüşüm Genel Müdürü Serdar Akdaşoğlu, Akın Medya Haber Müdüdrü Kasiad Basın Danışmanı Abdülkadir Akın da ziyarete eşlik ettiler.
Emek Makine Genel Müdürü Şenol Ak “Fuarımızda firma olaak beklediğimizin üzerinde müşteri ve ziyaretçilerimizden ilgi ve alaka gördük,bizleri fuarımızda yalnız bırakmayan KASİAD Genel Başkanımız Sayın Ayhan aslan ve kasiad ailesini çok teşekkür ederiz”