Programa MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati başta olmak üzere, 81 ilin MÜSİAD Şube Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri de katılacak.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin katılımlarıyla bugün düzenlenecek program, saat 15.00’de FERKO Ilgaz Otel- Ilgaz Dağı Milli Parkı’nda yapılacak.

MÜSİAD Kastamonu Başkanı Mustafa Şensoy, MÜSİAD Yeni Turizm Kaynakları Komite Başkanı Muhammet Ali Özeken, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve TC. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati’nin konuşmaları ile başlayacak program 2 oturum ile sürecek.

15.00-18.00 arası başlayacak ilk oturum, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Başkanı Ramazan Bingöl’ün moderatörlüğünde yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Dr. Ümmü Gülşen Öztürk, “Gastronomi Turizminin Tanıtımının Geliştirilerek Artırılması” konulu konuşma yapacak. Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) Yönetim Kurulu Üyesi Doğa Çitçi ise “Gastronomi Turizminin Şehir Markalaşmasına Katkıları” konulu konuşmada bulunacak.

İkinci oturum ise saat 19.30-21.30 arası TVNET Ekonomi Müdürü Semra Karabaş moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. “Doğa Turizminin Bölgesel Ekonomilere Etkileri” konuyu ele alacak Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Kutay Oktay’ın ardından, Uluslararası Helal Turizm Derneği Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Çınaroğlu “Helal Turizm” konulu konuşma yapacak.

MÜSİAD Şube Başkanı Mustafa Şensoy, Kastamonu ve ülkemiz açısından büyük önem taşıyan toplantıya, ilimiz devlet erkanları, STK başkanları ve yerel yöneticiler başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarını davet etti.

Kaynak: Açıksöz