Kastamonu Organize Sanayi Bölgesinin teşvik kapsamında yaşadığı 6. Bölge olamamaktan kaynaklı yatırımcı getirememesinden dolayı OSB Başkanı Hakan Aydoğan ve yönetimin çabalarına Adalet Komisyonu Başkanı ve Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü den destek geldi.

Yaşanılan yatırım sorunlarını her platformda dile getiren OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Aydoğan Sanayi Bakanı Mustafa Varank ve Sanayi Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdere’ye de anlattı.

Kastamonu’nun yatırım almasının önünde en büyük engelin yatırım programında 4. Bölge olmasından dolayı olduğu ve 6. Bölgeye alınılması durumunda yatırımcı ve istihdam sorununun kalmayacağını belirten Aydoğan’a en büyük desteği Hakkı Köylü verdi.

Ankara’da yaptığı görüşmeleri sosyal medya hesabından duyuran Aydoğan şu ifadelere yer verdi:

“Kastamonu organize Sanayi Bölgemizi teşvik kapsamında daha avantajlı hale getirmek için çözüm önerilerimizi, ilave OSB’nin son durumunu, mevcut sanayi bölgemizdeki işleyişi Sanayi Bakanlığımıza ilettik.

Sayın Bakan Yardımcımız Hasan Büyükdede ve Organize Sanayi Bölgeleri Genel Müdürümüz Ramazan Yıldırım ile sanayi bölgemiz ve sanayicilerimiz ile ilgili sohbetlerde, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Sanayi Bakanımız Sayın Mustafa Varank'a Kastamonu OSB’miz hakkında bilgiler aktardık.

Göreve getirilmemizle başladığımız projelerimiz ve önceki dönemden devraldığımız projelerimizi neticelendirmek üzere yeni kararlar aldık bu doğrultuda bizden desteğini en başından beri esirgemeyen Adalet Komisyonu Başkanımız ve Kastamonu Millet vekilimiz Sayın Hakkı KÖYLÜ ile projelerde gelinen son durumu paylaştık.

Günü verimli bir mesai ile tamamladığımızı paylaşırken , tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını da kutlarım."