Kastamonu Kuzeykent Mahallesi'nde toplam 24 bin metrekare alanda kurulu olan Özel Uğurlu Royal Hospital bina ve arsasının satışa sunulmasının ardından Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), üye iş adamları başta olmak üzere sağlık alanında yatırım yapmak isteyen girişimcilere öncülük edecek.

KASİAD yönetim kurulu, Mart ayı toplantısında Özel Uğurlu Royal Hospital hakkında Dr. Atıf Uğurlu’dan bilgi aldı.

“BİR AN ÖNCE ÜLKE EKONOMİSİNE KAZANDIRILMASI GEREKİYOR”

Toplantı sonrası aldıkları karar hakkında açıklama yapan KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, “KASİAD üyesi şirketlerimiz ve yönetim kurulu içerisinde yer alan iş adamlarımız ile sağlık yatırımı yapmak isteyen firmaları bir araya getirmek istiyoruz. Sadece Kastamonu’da değil Batı Karadeniz bölümünde büyük hastaneler arasına girebilecek potansiyele sahip Özel Uğurlu Royal Hospital’in bir an önce ülke ekonomisine kazandırılması gerekiyor” dedi.

Hastane binasının Kastamonu çevresinde bulunan il ve ilçelerden hasta kabul edebilecek potansiyele sahip olduğunu kaydeden Ayhan Aslan, “155 yatak kapasitesine sahip hastane Kastamonu Belediyesi sınırları içinde yer alıyor. Söz konusu parselde bodrum kat, zemin kat, beş adet normal kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşuyor. Ayrıca binada diğer katlardan bağımsız olarak tesisat katı ve çatı arası ve teras bulunuyor. Binanın bitişiğinde trafo merkezi bulunmaktadır. Bu yapı ısıtma merkezi ve arıtma bölümlerinden oluşmaktadır. Bodrum ve zemin kat olarak toplam 2 kattan oluşuyor. Hastanenin şu anda 103 milyon liralık değeri bulunuyor. 76 milyon 500 bin lira bedelle satışa sunulan arazi ve binayı sağlık yatırımı yapmak isteyen iş adamlarımızla değerlendirmek istiyoruz” diye konuştu.(İstamonu)