Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i makamında ziyaret ederek Kastamonu ile ilgili taleplerini ileten AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, ilimize 9 uzman, 157 pratisyen olmak üzere toplam 166 doktor ataması yapılmak için kadro açıldığını ifade etti.

Konu ile ilgili bilgilendirme yapan Metin Çelik şu ifadeleri kullandı; Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize 9 Uzman ve 157 Pratisyen olmak üzere toplam 166 doktor atanmak üzere kadro açılmasına karar verildi. Atanacak doktorlar 13 Eylül’de çekilecek kura ile belirlenecektir. Hayırlı olmasını diliyorum. Kastamonu Devlet Hastanemize 1 Çocuk Cerrahi Uzmanı, 1 Anestezi Uzmanı, 1 Psikiyatri Uzmanı, İl Sağlık Müdürlüğü’ne 1 Halk Sağlığı uzmanı, Tosya Devlet Hastanemize 1 Kadın Hastalıkları Doğum uzmanı ve 1 Dahiliye Uzmanı, İnebolu Devlet Hastanemize 1 Göz Hastalıkları, 1 Üroloji Uzmanı ve 1 Dahiliye Uzmanı, Merkez ve ilçelerimize listedeki şekilde 157 Pratisyen hekim ataması yapılacaktır”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir’i ziyareti ile ilgilide şu ifadeleri kullanmıştı; “Sağlık Bakan Yardımcımız Sayın Halil Eldemir’i ziyaret ederek ilimizle ilgili çalışmalar hakkında istişarelerde bulunduk, isteklerimizi ilettik. İlgisi nedeniyle kendisine teşekkür ediyorum.”