Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz sosyal medya hesabı üzerinden sürücülere yaptığı uyarıda, “araçlarınıza ve şoförlüğünüze güvenmeyin” mesajı verdi.


Vali Yaşar Karadeniz sosyal medyada yazdığı açıklamada şöyle dedi;

"Fotoğraftaki kimliği belirlenemeyen araç ful güvenlik donanımına sahip. EURO NCAP tan 5 yıldız almış bir araç. Özellikle bu kaza fotoğrafını paylaşıyorum ki hepimize ibret olsun.

"Benim arabam tank gibi, bir şey olmaz" diyenler altındaki araba ne marka olursa olsun asla arabaya güvenmesin, yapılan ağır kazaların büyük bölümü yüksek model araçlarla yapılıyor, aracın verdiği güven hissi sürücüyü hız yapmaya sevk ediyor.


Hepimizin etrafında trafik kurbanları var, o yüzden o "beş yıldızları” bir de bu gerçeklerle değerlendirin. Kazadan hemen önce ortalama 90 km hızla giden araç tamamen bölünüp paramparça olmuş. Daha önce çok kez duyduğumuz bir uyarıyı tekrar yapıyorum; Lütfen aracınıza ve şoförlüğünüze güvenerek, hız yapmayın. Emniyet kemerinizi takın ve arkada oturanlar dahil her yolcuya emniyet kemerini taktırın. Seyir halindeyken dikkatinizi yola ve aynalara verin, cep telefonu vb. ile uğraşmayın, bunlar uğraştığınız son şey olmasın ve DİKKATLİ OLUN!?!
Trafik Kurallarına Uyalım."