Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in çoğu zaman mizahlara da konu olan 5 kere görevden alınıp 6 kere yeniden görevine dönmesi hafızalardaki yerini korurken İl Kültür ve Turizm Müdürü iken görevden alınan ve mahkemenin yolunu tutan Ziver Kaplan, İdare Mahkemesi’ne açtığı 8’nci göreve iade davasını kazandı.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bir türlü müdürünü bulamıyor. Uzun yıllar kurumun müdürlüğünü yapan Ziver Kaplan, bakanlık tarafından görevden alınınca Mehmet İshak, Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevinden Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine asaleten atandı. Valilik emrine araştırmacı olarak atanan Ziver Kaplan, tekrardan İdare Mahkemesi’ne göreve iade davası açtı. Geçtiğimiz günlerde davası karara bağlanan Kaplan’ın göreve iade edilmesine karar verildi.
İlk göreve geldiği 2007 yılından bugüne kadar geçen süreç içerisinde 7 defa görevden alınan Ziver Kaplan, son mahkeme kararı ile 8’nci defa göreve gelerek merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in rekorunu da egale etmiş oldu.


Öte yandan mahkemenin kararı sonrasında müdürlük kadrosunu elinde bulunduran Mehmet İshak’ın durumunun ne olacağı, emekliliğine 18 ay kalan 63 yaşındaki Ziver Kaplan’ın nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu oldu.