info @ kastamonuilkhaber.com

Ligin boyu kısaldıkça mücadele de, heyecanda artıyor. Sarıyer maçından, cezalı oyuncu anlamında hasarla çıkan Kastamonuspor, bugün ligde tehlikeli bölgenin uzağında kalmak isteyen başkent ekibi, Hacettepe ye konuk oldu..
Soner Dikmen , Erkan Taşkıran ve Bulut Kaya’ nın yokluğunda, Ayhan Gürbüz, Ozan Kılıçoğlu ve Yasin Yener’ e forma şansı veren Ahmet Yıldırım hoca, bu zorlu deplasmandan 3 puanı, 3 golle almasını bilerek, adeta zirveye geliyoruz mesajı verdi…


İlk yarıda 20. dakika da Artun Akçakın’ın golüyle öne geçen ekibimiz, ikinci yarıya da adeta golle başlayarak 46. dakikada Abdülaziz Solmaz la, farkı ikiye çıkardı. Hemen 5 dakika sonra , 51 dakikada yine Abdülaziz Solmaz farkı 3’ e çıkararak, rakibimiz Hacettepe’nin gardını düşürdü.


Sonraki dakikalarda farkı artıracak pozisyonlar bulmamıza rağmen, bulduğu pozisyonları değerlendiremeyen kırmızı şimşekler, 86 dakikada İhsan Küçük ün ayağından yediği golle maçı 3-1 kazanmış oldu..


Sarıyer’in evinde Bayrampaşa’ya kaybetmesi, Lider Keçiörengücü’nün ligin iddalı ekibi Samsunspor’la berabere kalması sonucu, Hacettepe karşısında aldığımız bu galibiyet, bize adeta 10 puan değerinde etki yaptı..


BABAŞ’A TEŞEKKÜR, VİDİNLİOĞLU’NA BAŞARILAR….


Bundan sonra ne olacak ? Yol haritamız nasıl olacak ? Bu sorunun cevabı, şehir olarak takıma vereceğimiz desteğe bağlı… Şehrin dinamikleri bu takıma destek olursa, bu takımın Şampiyonluk şansı yüksek… Tekrar ediyorum. Bu takım bu sezon TFF 1. Lige çıkabilir…


Öncelikle şunu belirtmeden geçmeyelim 2014 yılında bu takımı Amatör ligden kurtarıp, 2. Lige çıkmasında büyük katkısı olan Eski belediye Başkanımız Tahsin Babaş’a, Kastamonuspor’a verdiği emeklerden ve katkılarından dolayı, çok teşekkür ediyoruz.


31 Mart Mahalli seçimleri sonucu görevi devir alan yeni belediye başkanımız Sayın Dr. Galip Vidinlioğlu’nuda tebrik edip, üstün başarılar diliyoruz. Allah görevinde muaffak etsin inşallah… Sonuç olarak bu bir bayrak yarışı. Herkes Kastamonu ya daha iyi hizmet verebilmek yarışında. Tahsin Başkan da, bu bayrağı Sayın Vidinlioğlu’ na devrederek görevini tamamlamştır.


TARAFTAR MERAK İÇİNDE..


Yolda beni gören her taraftarın ilk sorusu şu oluyor ? Abi Belediye seçimleri Kastamonuspor’ u etkiler mi ? Vidinlioğlu Kastamonuspor’a destek olacak mı ? Bu başarı Tahsin bey yokken de sürecek mi ?


Arkadaşlar, Kastamonuspor Kastamonumuzun takımıdır. Mutlaka sayın Başkan Vidinlioğlu’ nun bu konuda bir değerlendirmesi ve de desteği olacaktır… Bu benim kişisel görüşüm. Hele hele takım bu kadar başarılı giderken ve Şampiyonluk yolunda iddialı konumda olurken, başarı çıtasını düşürmek olmaz.. Bizim de temennimiz son 5 yılda, Belediyenini ciddi desteği ile başarı çıtasını yükselten Kastamonuspor’umuzun bu çıtayı düşürmemesi, hatta el birliği ile daha da yukarlara çıkarmasıdır. Bu konuda Sayın Vidinlioğlu’na güveniyoruz…


Ama her zaman diyoruz, Her şeyi de yönetimden ve Belediye den beklemeyelim. Bu kulübün kendi ayakları üzerinde durması için bizlerde gerekli projeler üretelim ve yukarıya sunalım... Sms kampanyalarına destek verelim. Tribünlerde yerimize alıp, sahada mücadele eden takımımızı destekleyelim.. Başarı birlik beraberlik ortamında mutlaka gelecektir İnşaAllah.


Bu vesile ile, bugün Hacettepe takımını net bir skorla yenen, Kastamonuspor takımımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Ayaklarına yüreklerine sağlık. Pazar günü Gazi Stadımızda oynanacak Utaş Uşakspor Aş maçına da tüm taraftarlarımızı davet ediyorum…


Şampiyonluk yolunda takımımızı yalnız bırakmayalım. Hep destek, tam destek Kastamonum. 


Sağlıcakla Kalın..