info @ kastamonuilkhaber.com


Son günlerde şehrimize, mutlaka çok büyük faydası olacak ve insanlarımızın bir kısmını heyecanlandıran bir yatırım hayali tekrar gündeme getirildi. 


  Baştan söyleyelim istemezükcü falan değilim. Hatta bu yatırımın yapılması konusunda ısrarcıyım. Ancak bazı gerçekleri yazmak muhalefet etmek değil, uyarmak,dikkat çekmek ve hatta odaklanmak olarak algılanmalıdır.


  Başlıktan da anlaşılacağı üzere mevzu tren. Şehrimize tren hattı döşenerek  Türkiye'mizin ray ağına katılmak. 


   Şu anda neden olmaz; aklım yettiğince anlatayım.


  Zaten çok önemli olan bu büyük yatırımın talebi, Kastamonu genelinin yoğun talebi ile olmalıdır. Hiç olmazsa kaba taslak fizibilite çalışması yapılması gerekmez mi? Devletin karşısına projeyi koltuğunun altına alıp " devlet baba bizim böyle bir çalışmamız var. İlimize ve ülkemize çok büyük getirisi olacak. Biz bu yatırımı istiyoruz" diyebiliyormuyuz? Şeker isteyen çocuk gibi, Bana ne,  bana ne demekle bu iş olurmu? Elli sene konuşuldu. Ilgaza tünel diye. Siz sanıyormusunuz ki şehrimizin ileri gelenleri sayesinde yapıldı. Sadece elli sene konuşuldu. Sadece seçimden, seçime Biraz fazla telaffuz edildi. O kadar. Aynı bu gün olduğu gibi. Ve tünel; bizlerin ısrarı ile değil, hükümetin genel politikası sayesinde yapıldı. Dünyanın en ucuz satılanı hayaldir. Ondan daha ucuzu, hatta üstüne oy bile verdiğimiz içi boş vaatlerdir. Elli sene tünel diye hayal kuran Kastamonu, elli senede tren diye beklemesin.


  Eğer Kastamonu ilk haber yayınlarsa bu konu ile ilgili dört sayfa tutan serzenişim, kanaatim, önerim ve haddim olmayarak tavsiyem olacak..