info @ kastamonuilkhaber.com

 

Seçim muhabbetleri bitmek tükenmek bilmiyor. 
Kazananlar, kaybedenler, beklenenler, bahaneler öyle veya böyle memleketimizin vekilleri belli oldu... Peki ya seçilemeyip oy verilen diğer partiler ? 
 
Kastamonulu arkadaşlarım dostlarım abilerim ablalarım ;
 
Belki de kimsenin fark etmediği bir noktaya değinmek istiyorum. 
 
2015 seçimlerinde 862 oy ile 0.38 alan HDP 2018 yılında 2815 oy ile 1.12 alabiliyor ? 
Nasıl oluyor da 3 senede oyları 3 katın üzerine çıkıyor ? 
 
Ya tüm siyasi partiler gibi hummalı bir çalışma yapıp oy oranlarını 3 katın üzerine çıkarttı. 
 
Yada  hemşerilerimiz Kastamonu gibi şehitler, kahramanlar ve evliyalar diyarında yaşadıklarını unutarak sırf mecliste vekilleri olsun, barajı geçsinler diye HDP ye oy verdi. 
 
Eğer birinci ihtimal ise... HDP başarılı bir seçim çalışması yürütmüş ve oylarını 3 katına çıkararak Kastamonu'da emsali görülmemiş bir başarı elde etmişlerdir. Bu çalışmanın diğer siyasi parti mensuplarına örnek olması gerekir. 
 
Ama eğer ikinci ihtimal ise... Kaç senedir hain ve alçak çalışmalar ile polisimizi, askerimizi şehit eden, arkalarında gözü yaşlı analar, babalar, evlatlar, eşler bırakmalarına sebep olan terör örgütü yanlısı HDP ye bilinçli şekilde oy veren ve meclise 
yollayan herkesi esefle kınıyorum.
 
Bu insanlar şimdiye dek vatan için bir damla kanı dökülen askerlerin, polislerin vatan için bir damla gözyaşı döken anaların, babaların, evlatların hakkına girmiştir, vebal almıştır. Bu hak ve vebal sizlere bir ömür yeter. 
 
Seçimde ipi göğüsleyen Sayın Hakkı KÖYLÜ Sayın Metin ÇELİK ve Sayın Hasan BALTACI' yı tebrik ediyor, Türkiye ve Kastamonu için hayırlı olmasını temenni ediyorum.
 
Ali Sefa BAYRAMOĞLU