info @ kastamonuilkhaber.com

     Kastamonuspor’umuz dün kendi açısından tarihi bir maça çıkmıştı. Maçtan önce her şey güzeldi. Tıklım tıklım tribünler, futbol oynamaya elverişli bir saha ve  heyecanla maçı  bekleyen taraftarların ilgisi görülmeye değerdi.

     Maç öncesi bir gencin  tüm stadyum önünde eline mikrofonu alıp , kız arkadaşına evlenme teklif etmesi de maça ve tribünlere renk katmıştı…

     Her şey çok güzeldi. Umutlar, hedefler ve heyecanlar .  Lakin bazen evdeki  hesap çarşıya uymuyor. Hafta içi beni yolda gören taraftarlar hep şunu sordu.  İsmail abi hakem Trabzondan, biliyorsun Adapazarın da çok Trabzon kökenli hakem var. Bu sıkıntı olur mu ? Bende onlara şunu dedim. Zannetmem bu düzeyde  profesyonel  bir hakem kariyerini riske etmez.  Ama taraftarlar haklı çıktı. Hakem Bülent Birincioğlu da gösterdiği yönetimle adeta maçı mahvetti.

     Sayın Bülent Birincioğlu, Kastamonu zamanında Osmanlıya beylik yapmış. Mütevazi bir Anadolu kenti.  Bağrından Fatih Sultan Mehmet  gib çağ açıp, çağ kapayan Padişahlar doğuran anaların, Şehit Şerife Bacı gibi, istiklal savaşında sembol olmuş  şehitlerin memleketi.    Kastamonuspor buraya, yüksek bütçeli takımlara karşı,  akıttığı ter, döktüğü emeklerle  geldi.

      Biliyormusun daha birkaç gün önce orta okul öğrencileri Kastamonuspor a destek için kulübe geldi.  Onlar kıt imkanları ile,  harçlıkları ile kulübüne destek oldu, kulübe sms lerini attı. Kimsenin hataları ile kimsenin canını yakmaya hakkı yoktur. 

    68. dakikada, sarı kartı bulunan ve arkadan Kastamonuspor’lu futbolcuya sert hareket yapan Sakaryaspor kaptanı, Ferhat Yazgan ‘ a çift sarıdan kırmızı kartı  veremiyorsan bu mesleği yapma arkadaşım…. Sen bir takım gole giderken avantaj kuralını uygulamayıp, oyunu kesiyorsan kusura bakma, benden sana tavsiye sen o düdüğü as başka kimsenin de  canını yakma. 

 

AHMET HOCAM BEN ANLAMADIM, ANLAYAN EL KALDIRSIN

 

     Birazda madalyonun ikinci yüzünü konuşalım. Buraya kadar hakemin kötü yönetimini eleştirdik. Peki tek hatalı hakem mi ?  Ahmet hocam kusura bakmayın ama ben dün özellikle ikinci yarı, ne oynanan oyundan, ne de yaptığınız hamlelerden de  pek bir şey anlamadım. İlk yarı skor üstünlüğünü elimize almamıza rağmen ikinci yarının başından itibaren maçı kenarda sakince izlemeniz ve gerekli müdahaleleri çok çok geç  yapmanız bence maçı koparmamızı engelledi.

    

     Dün ilk yarıda sarı kart görerek, neredeyse oyundan düşen Bulut yerine, oyunu iki yönlü oynayan ve ofansif anlamda, dikine oyunu seven Ayhan Gürbüz hamlesini ben tribünde bekledim durdum.  Beraberliğe yakalandığımız dakikadan itibaren, aynı oyun formatında Yasin-Ozan  değişikliği haricinde son hamlelerinizi 90+2 de yapmanızda beni  oldukça  şaşırttı.

     Oyunun son bölümlerinde, yüksek toplara umut bağlamışken   çift forvete ihtiyaç varken, Artun’u çıkarıp, Sinan’ı almanız da tam bir şaşkınlık hamlesiydi.  Hocam sizi seviyoruz, tercihlerinize de saygılıyız ama dün hakem gibi sizde malesef  formunuzda değildiniz …. 

 

MAÇIN KIRLMA ANI 45+

 

     Dün 42 dakika da, Abdülaziz’ in sağdan getirip, Erkan ‘ın attığı güzel golden  hemen 4 dakika sonra 45+ da  Bahrican ın sağdan getirdiği ve  ortaladığı, Erkan’ın ceza sahası yayı üzerine indirip, Soner in müthiş füzesinin üst direği sallaması maçın kırılma anı  oldu. O pozisyon gol olsa, Sakarya ekibi daha çok risk alıp üzerimize gelecek ve belki çok farklı şeyler konuşacaktık.

 

SAKARYA NIN SEVİNCİ

 

     Bir anlaşılmayan konuda maç bitiminde, Sakarya takımının ve seyircisinin maçın berabere bitmesine sevinmesi oldu. Gerçekten ilginç.  Sen Kastamonu da direk çıkma şansını bırakıyorsun ama sanki Şampiyon olmuş gibi seviniyorsun.

 

     Söylenecek fazla bir söz bulamıyorum.  Futbolcularımızın da, teknik heyetinde  canları sağolsun. Onlara her daim güvenimiz tam.  Üzüntülüyüz tabiki.  Artık son iki maçı oynayıp, duruma bakacağız. Ama anlaşılan o ki, Kastamonuspor’un başarısı birilerini acayip rahatsız etmiş.  Zira son Sakarya bile buraya galibiyet için değil, puan kopartmaya gelmiş. Onu da bir şekilde başardılar.

  

     Sağlıcakla Kalın..