info @ kastamonuilkhaber.com

ugün futbolcu arkadaşlarımız bir deklarasyon yayınladılar ve özetle dediler ki, 34. hafta sonunda 2. bitirdiğimiz lig de, parayı bir gün bile sorun etmeden oynadık. Ama bize verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz. Bu nedenle, primler ödenene kadar maçlara gitmeme kararı aldık dediler.


Bu durum bizim aslında alışık olduğumuz bir durum değil. Hele hele play off öncesi böyle bir durumla hiç karşılaşmadık. Yokluklarla mücadele ettiğimiz Levent Özbek döneminde bile böyle bir şey olmadı.


Böyle önemli maçlar öncesi, bu karar tabiki çok üzücü. Kim haklı, kim haksız yönüne bakmadan acilen bu sıkıntının aşılması gerekli.


Futbolcu kardeşim ; Sen 34 hafta emek vermişsin. Bu 34 haftada ter akıtmışsın, mücadele etmişsin, yerine göre sakatlanmışsın. Muharrem Ozan kardeşim çaprazlarını vermiş bu takım için. Evet alacağını istemek senin hakkın elbette isteyeceksin. Elbette paraya ihtiyacın var. Elbette aile geçindiriyorsun. Ama bunun prosedürü bu mu ? Bence değil. Bence açıklama şekliniz böyle olmasaydı daha iyiydi. Şimdi çözüm yollarına acilen bakılması gerekli.


Erkan Özcan başkanım ve yönetimin acilen bu konuda gerekli girişimleri yapıp orta yolun bulunması ve takımın bu akşam yada yarın sabah, İstanbul a hareket etmesi lazım. Bu konuda sayın valimizden, belediye başkanımızdan, vekillerimizden ve iş adamlarımızdan destek bekliyoruz.


Bugün birkaç futbolcu ile konuşma imkanım oldu. Onlarda olanlardan üzgün. Ama maddi olarak zor durumda olduklarını, evlerine icra gelen arkadaşları olduğunu söylediler. takım olarak bu kararı aldıklarını belirttiler. Kendi yönlerinden haklılar. Ama ortada bir emek var. Bu emeğin zayi olmaması adına bu sıkıntının acilen çözülmesi gerekli..


Ben futbolcu arkadaşlarımın kendi akıttıkları bu teri zayii etmeyeceklerine inanıyorum. Perşembe günü sahaya çıkıp , bir üst tur için yine aslanlar gibi mücadele edeceklerdir. Ama şu gerçekte unutulmasın, bu kardeşlerimizde maddi yönden zor durumda bırakılmasın. Kimse de bu arkadaşlarımıza parasını istedi diye kızmasın. Evet isteme şekli yanlış. Bunun prosedürü bu değil ama sonuçta zor durumda kalmışlar. Taraftarımızda sakin olsun. Yıkıcı değil, yapıcı yol gösterici yorumlar yazsın.


Yanınızda çalışanın emeğini teri kurumadan verin diyen Peygamber Efendimizin Hz. Muhammedin (SAV) in ümmetiyiz. O yüzden bu sıkıntıyı çözelim ve bu şehrin bayrağını play off larda başarılı şekilde dalgalandıralım..
Sağlıcakla Kalın..