info @ kastamonuilkhaber.com
 
    
    Sene kaç hatırlamıyorum. Çocuktum.  Büyüklerimizin ağzında o günlerde anlam veremediğim, Amerikan donanmasına ait bir 6. Filo lafı dolanıp duruyordu. Sonradan okuduklarım, sömürgeci Amerikanın Türk limanlarını ziyaret ve birazda gözdağı amaçlı 6. Filo turu, sol görüşlü insanların engelleme girişimi şeklinde. Bu girişim hiç itiraf etmesek de bir ülkücü olarak en azından benim takdir ettiğim bir olaydır. Keşke ogün bizlerde bu tavrı ortaya koyabilseydik.
 
  Iş, emek, emekçi ekseni ve işçi güdümlü sol, İşte o günlerin çabaları üzerine vücut bulmuştu. Hatta özgürlükler solun tabiatına aykırı olmasına rağmen bu yapıda vücut bulmuştu.
 
 Herkes görüyor ve yaşıyor. Grev isteyen patron, lüksünden taviz vermeyen işçi, davaları satın alıp en büyük dava adamlığına soyunan kirli sermaye, seçim ve demokrasi Onlar kazanamadığı sürece illegal sayılan isyan ve yıkım politikası. İşte size güncel sol. 
  
  Venezuelada Amerika'nın oyununu görüyorsunuz. Yönetimini beğenirsiniz beyenmezsiniz. Bu ülkede çıkan dünyanın en kaliteli petrolü, Amerika denen mikroplu sineği çekmeye yetiyor. Venezuallayı kimin yönettiği yada bu ülkedeki demokrasi umurlarındamı sanıyorsunuz? Sudilerde demokrasi varmı? Neden oraya müdahele yok?  Amerika'ya hizmet etmeyen O un çıkarlarını korumayan hiç bir ülkede demokrasi yoktur. Bu kadar basit. 
 
  Baştan beri anlatmak istediğim şu. Veneuzella daki yaşanan bu durum,  kendilerini solcu diye öne çıkaran temellerini yukarıda anlattığım 68 kuşağına oturtduran ancak ancak iktidarı,  Amerika denen şeytanın darbe desteğine bağlayan ve gözleri kan çanağı,  ağzında salyalar, ellerini oluşturarak bekleyen CHP solu. 
 
  Bu kafada olan herkese diyorum ki; TAYYİP ERDOĞAN Maduro değil, Türkiye Venezuela hiç değil. Ülkücü kızılelma, hudutları Turan, kılavuzu kur'an olan bir Türkiye var. 
 
  Kağıdı beş lira, cildiye onbeş liralık içi boş kitabı 2500 liraya alan 1881 enayi bu ülkenin kaderini değiştirmeye gücü yetmez..