info @ kastamonuilkhaber.com


Geçen hafta kazanılan Bodrum Belediyespor maçının anlam kazanması, zirve iddiamızın devam etmesi açısından bu hafta Niğde Altınordu karşısında çok önemli bir maça çıktık.
Faruk ve Kaleci Bekir haricinde, geçen haftaki kadroyu sahaya süren Ahmet hoca, Soner hamlesi ile de orta sahada oyun kurgusunda değişikliğe gitti.


Genç futbolculardan kurulu Niğde takımı, çok koşan çok mücadele eden bir takım. Saha da koşu mesafesi olarak bayağı kilometre yaptıkları aşikar. Özellikle her rakip futbolcuya üç kişi ile birlikte pres yapması, bizim orta sahada rahat oyun kurmamıza engel oldu. Rakibin bu futbol anlayışı tempomuzu da düşürdü. Bu yüzden ikinci bölgede düşündüğümüzü oynayamadık. Ama Bodrum maçına göre daha iyi bir orta saha vardı. Ahmet hoca her hafta takımı biraz daha iyi tanıyor. Bu maçta özellikle ikinci bölgede direnç gösteren rakibin direncini, oyunu mümkün mertebe kanatlara yayarak kırmaya çalıştı. Bunda da ikinci yarı başarılı oldu.


Orta saha da istediğimiz oyunu kurmakta zorlanmamız, tempomuzun istenilen seviyede olmamasına rağmen, neredeyse maçın 70 dakikasını rakip sahada oynadık… Öyleki Rakip Niğde Anadolu takımı ilk tehlikeli pozisyonunu 75. dakikada, Kaptan Yusuf Yalçın ın 35 metre den attağı şutu ile yakaladı. Pozisyon olarak özellikle ilk yarıda duran toplar, ikinci yarıda da, rakip defansdan seken ikinci toplar ve baskı sonucu kazanılan toplarla çok fırsatlar yakaladık. Maalesef bunların çoğunda final vuruşlarında iyi değildik.


OYUN DİSİPLİNİ


Maç içinde tek farklı üstünlükler her zaman risklidir. Rakip bir kere gelir golü atar. Sen yirmi pozisyona girersin atamazsın. Farkı artırma adına elimize çok fırsat geçmesine rağmen, bu fırsatların cömertce harcanmasının tek nedeni bence, şanssızlık değil, oyun disiplinindeki erozyondur. Futbolcu kardeşim maçın son düdüğüne kadar aynı motivasyonu ve ciddiyeti korumak zorunda. Bu maçta girilen pozisyonlarda, yapılan ataklarda biraz daha dikkatli olsak, farkı açmak içten bile değildi.
Elbette ligde zor bir engeli daha geçmenin mutluluğu içindeyiz. Ama hedefimiz zirveyse, bu tempo yetmez. Oyunu biraz daha hızlı oynamak, geniş alana yaymak, tempomuzu artırmak zorundayız. Bu maçta en çok hoşuma giden, özellikle maçın ikinci yarısında, rakibin presine, aynı şekilde karşılık vererek, rakibe ikinci bölgeden çıkma şansı vermedik. Kontra vizesi alamadılar.


Maça döndüğümüzde, ilk 15 dakikası orta saha mücadelesi şeklinde geçen maçta, 18. dakikada Erkan Taşkıran ‘ın uzak direğe ortasına Mustafa Çakır kafa vurdu top auta çıktı.


25. dakikada Şaban soldan getirdi ortasına Erkan ‘ın şutu az farkla auta çıktı. 32 dakika da Artun rakip den söktü aldı, topu bekletmeden şutladı top kalecide kaldı.


36. dakikada, Abdülaziz’in kulandığı serbest vuruşta, top önce üst direğin içine, sonra çizginin üzerine düştü. Bu tehlikeyi Niğde defansı uzaklaştırdı.


42. dakikada yine Abdülazizle kullandığımız serbest vuruşta, top filelere gitmek üzeriyken, Genç kaleci Ali Emre müthiş çıkardı. İlk yarı 0-0 bitti. 


İkinci yarı Kastamonuspor 1966 takımı tüm hatları ile rakibi ablukaya aldı. 53. dakikada Abdulaziz ceza sahası içinde kaleci ile karşı karşıya kaldı. Ofsayt olmayan pozisyonda 1 . yardımcı hakem pozisyona bayrak kaldırarak, tribünlerden büyük tepki aldı.


63. dakikada, sağ kanattan bindiren, Bahri topu uzak direkte Abdülaziz e ortaladı. Abdülaziz ise bu gelen topu altı pasın içindeki Muhammed Haşim’e bekletmeden ortaladı. Muhamed Haşim bu güzel asis’i geri çevirmedi. 1-0
75. dakikada Niğde takımı 35 metreden attığı şutla ilk tehlikeyi kalemizde yaşattı. Kaptan Yusuf Yalçın’ın şutu üstten az farkla auta çıktı.


76. dakika da yüzde yüz bir gol daha kaçırdık. Bu dakikada Niğde defansında Seydi Kaya topa hakim olamadı. Topu önüne alan Muhammed Haşim, yakın mesafeden kaleye şut atma yerine yandaki arkadaşına asis yapmayı tercih edince pozisyon kaçtı.


87. dakikada Ayhan orta sahada rakipden topu söktü aldı. Sağ kanattaki Erkan ‘a verdi. Erkan ın ortasına, zor pozisyondaki Sinan ‘ın kafası az farkla auta çıktı.


Maçın 4 dakikalık uzatma bölümünde de gol çıkmayınca, bu zorlu mücadeleyi 1-0 kazanmış olduk. Şimdi önümüzde Çarşamba günü İstanbul da çok zorlu bir Bayrampaşa maçı var. Bayrampaşa tehlikeli bölgeden uzaklaşmak isteyen bir rakip. Çok zor bir maç olacağı aşikar. Bu hafta Bodrum Belediyespor’a deplasmanda üç gol attılar.


Ankara Demirspor maçı kulağa küpe olmalı. Ligde her maç çok zor. Bayrampaşa maçını kazanmak istiyorsak, bugünkü oyunumuzun üzerine çıkmak zorundayız. Zor dönemeçlerden başarı ile çıkacağımıza olan inancımız tam. Niğde Anadolu galibiyetinden dolayı tüm futbolcu kardeşlerimizi, teknik heyeti ve yönetimimizi tebrik ediyorum.


Her zaman söylüyoruz inanmak başarmanın yarısıdır. Biz çalışalım, gayret edelim Tevfik Allah’ dan. Hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun İnşaAllah..


Sağlıcakla Kalın….