info @ kastamonuilkhaber.com
 
    Her devrin bir kaç yalakası vardır. Yalakalık bazan faydalı bir kurumdur. Hep şeytanla geziyormuşsun hissi verir. Kendine devamlı çeki düzen vermen gerekir. Yalaka yalaklandıkca," hop kendine gel yukarıda Allah var" deme fırsatı bulursun.
 
  Yalaklarda yal olduğu sürece elini ovuşturarak, salya sümük yalaklananlar hep olacaktır. Mesele onlara kanmamak için elinde nudul ( üvenderenin ucuna çıkılan sivri çiviye nudul denir. Üvenderede kısaca öküz diraksiyonu) devamlı  kaba etine dürtmen gerekir.
 
    Esas can sıkan mevzu günümüz yalakaları teknolojiye ayak uydurmuş olmaları. Gayet gözü açık olmak gerekiyor. 
 
 Ne zaman nereden çıkacakları, hangi kalıpta, renkte bilemiyorsun. Rakibin yalağından yaladıklarını yutmadan bakmışsın  gariban sofrasına kurulmuş. Ötekini kötülerken, senin içinde ilerde kullanmak için veri toplamaya başlar.
 
  Seçimden sonra bazı insanlar ister istemez görüş alanıma giriyor. Hayretler içinde kalıyor, hatta bir insanın o duruma düşmesi beni uyandırıyor. Dün İnce nın yanında ince yalan siyaseti yapanlar, bu gün irfan siyaseti yapıyor. Küfür haram. Benim duam küfre düşmeden bunlardan uzak durmanın yollarını bulmak. 
 
   Gaflete düşme ey gönül, ALLAH var...