info @ kastamonuilkhaber.com

 

Kastamonusporumuz dün lig yarışında kendisi için çok büyük önem arz eden bir maça çıktı. Bayrampaşa takımının düşme potasına yakın olmasından dolayı maçın zorluk dereceside haliyle çok yüksekti.


Ahmet Yıldırım hoca, kazanan takım bozulmaz düsturundan hareketle, Niğde karşısında kazanan takımı yine sahaya sürmüştü. .. Rakip Bayrampaşa da, ligin altında Ankara Demirspor’la kıyasıya bir kümede kalma mücadelesine girmiş, Kastamonuspor maçından mutlak galibiyet bekliyordu.


İstanbul bize deplasman değil… Bunu her zaman söylüyoruz. Gerçekten de gurbetçi taraftarlarımız kendilerine ayrılan bölümü hafta içi olmasına rağmen tamamen doldurarak görevlerini yaptılar. Takımı yalnız bırakmadılar.


Maçta, 15. dakikada Zahid Aslan’ın ayağından yediğimiz golle geriye düşmemize rağmen ilk yarıda, 35. dakikada Erkan Taşkıran’ın jenerik golüyle beraberliği yakalayıp, maçın ikinci yarısında da, önce 76. dakikada Mustafa Çakır, sonrada 87. dakikada Sinan Akaydın’ın golleri ile skoru 3-1 e getirip maçı kazanmasını bildik. Dosta güven, rakibe korku saldık. Zirveye sağlam adımlarla devam ettik.


Özellikle ikinci yarıda oynanan futbol ve girilen pozisyonlar, gelecek haftalar adına umut vericiydi. Takımın her hafta üzerine koyduğunu, daha uyumlu oynadığını görebiliyoruz. Takımdaki istek ve arzu skora da yansıyor. Bu duruda bizleri mutlu ediyor.


SAMSUN MAÇI TAM BİR FİNAL


Artık her maça ayrı ayrı bakıp motive olacağız. Bayrampaşa maçı geride kaldı. Şimdi pazar günü evimizde ligin güçlü ekiplerinden Samsunspor ile karşılaşacağız. Neresinden bakarsanız bakın, hem Kastamonuspor 1966 takımımız için, hem de Samsunspor için çok zor bir maç olacağı aşikar. Ligin zirvesini ilgilendiren bir maç.
Samsun takımı, oyunu hızlı oynayan, oyunu kanatlara yayıp, kanat organizasyonlarını iyi yapan, rakip defans arkasına hızlı sarkan, yetenekli ve şutör orta saha elemanlarına sahip kaliteli bir ekip. Bizim gibi onlarda kazanmak için sahaya çıkacaklar.


Kastamonuspor’umuz açısından baktığımızda, bizim adımıza tam bir final maçı olacak. Biz her zaman zor maçları çok severiz. Nedense adrenalini yüksek maçlar hoşumuza gider. Kastamonuspor’umuzun takım kadrosu bu ligde hiç bir takımdan aşağı değil. Kastamonuspor takımı İnşaAllah gerekli mücadele ruhunu sahaya yansıttığı zaman bu ligde yenemeceyeği takım yok…


Ahmet hoca artık takımı daha iyi tanıyor ve eminim maçı kafasında çok defa oynuyor. Taraftar sahada agrasif, mücadele gücü yüksek, savaşan bir Kastamonuspor takımını görmek istiyor. Ben Kastamonuspor’ un hem ofansif anlamda, hemde defansif anlamda gerekli reaksiyonu gösterip, bu maçtan İnşaAllah üç puanla çıkacağına inanıyorum.


TARFTARIMIZA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR


Ligde geriye sayım başladı. Tek haneli haftalara indik. Bu zorlu haftalarda taraftarlarımızın tribünleri doldurması şart. Gazi Stadında tek bir koltuk dahi boş kalmamalı. Bu takım Şampiyon olacak İnşaAllah… Başarmak inanmaktan geçer. Bizler inanır ve destek olursak aşamayacağımız engel kalmaz.


Kastamonuspor takımımıza zorlu lig yarışında üstün başarılar diliyorum. Bu vesile ile tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim
Sağlıcakla Kalın…