Yazı Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 01:24 Bu yazı 698 kez okundu
 
Son Gelişmeler Üzerine
Ali Osman KURTCU
kastamonuilkhaber@gmail.com
 
 

 

     Kıymetli dostlar, samimi olarak soruyorum. Bizler yıllarca milli birlik ve bütünlükten bahsederken, Türkiye'yi AHİM'e şikayet eden iki tane güruh vardı. Biri devletin başına geçinceye kadar ilgili davasını geri almamıştı. Yakın siyasi tarihi takip edenler hemen hatırlayacaktır. Diğeri ise etnik bölücülerdi, ifade etmeye bile gerek duymuyorum. Türk'ün kırk yıldır kanını emen, ülkemizin gelişmişlik çıtasını aşağıya çeken uluslararası güçlerin piyonu olan etnik bölücüler.

 

     Bugün cumhurbaşkanımız ABD ziyaretinin en önemli parçasını teşkil eden, ABD Devlet Başkanı ile görüşmesi akşam saatlerinde gerçekleştirildi. Bizlerin paradigmasında bulunan Devletin ayrı, Hükümetin ayrı olduğu bilgisine ilaveten, ülkenin temsil edildiği ve milli çıkarların müdafaası için gerçekleştirilen faaliyetlerde birlik ve beraberliğin esas olduğu, bugün TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerin (HDP bölücülerin siyasi parçası olması nedeniyle değerlendirme dışı tutulmuştur) grup toplantılarında ortaya konulmuştur. Ortadoğu'da akla mantığa uygun ülkemizin tarihi hinterlandının ve bekasının hesabının devlet büyükleri tarafından doğru yerinde stratejilerle ülkeyi duvara toslatmasan, ama alnından kakılmadan yapılması en büyük temennimdir. Devletimizin kuruluş felsefesi olan Türk Milliyetçiliği esasına göre tahkim edilmelidir. Bu his öyle verimli ve mümbit bir şeydir ki; ülkeyi hem çağlar ötesine sıçratacak hem de milletinin ayağına diken batırmayacaktır.

 

     Son günlerde büyük bir nankörlük ve ihanet devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve kurucu kahramanlarımızın şerefli mazisine alçakça yapılmaktadır. O Gazi Paşanın ayağının kiri olamayacak haysiyetsizler haya ve edep sınırlarını aşarak tarihi hakikatleri kirletme cihhetine yeltenmişlerdir. Türk Milletinin birliğinin harcı olan kurucu kahramanlarımız yüksek ahlak karakter ve kararlılık örnekleridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Bedenimin babası Ali Rıza Efendi, hislerimin Namık Kemal, fikirlerimin Ziya Gökalp'dir' sözü tesadüfen edilmiş bir kelam değildir. Bunu bilip, Büyük Türk Milletinin mensubu olan, muhabbet besleyen hiçbir kimse böyle gariz bir beyanı içine sindiremez. Kılıç artıklarının sözüne kıymet verenler ise kalitesini ortaya koymakta özgürdür, tabi ki...

 
Etiketler: Son, Gelişmeler, Üzerine,
Yorumlar
Haber Yazılımı