Yazı Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 10:11 Bu yazı 674 kez okundu
 
TRANSFER- SEZON BAŞI KAMPI - SEZON İÇİ EYLEM - AKSİYON PLANI - KULÜP STRATEJİSİ / Hidayet ÖZTÜRK
Hidayet ÖZTÜRK
hidayet.ozturk@windowslive.com
 
 

 

Transfer - Sezon İçi Eylem ve Aksiyon Planı

 

Düşük maliyetle yüksek başarı ancak verimlilikle sağlanabilir.Kastamonu 1966 önümüzdeki sezon başta olmak üzere verimliliği bir numaralı öncelik haline getirmelidir.

 

Geçtiğimiz sezonlarda fiyat/performans olarak arzu edilen verim alınamayan futbolcularla yollarımız mutlaka ayrılmalıdır.Burada da futbolcu verimini ölçmek için bilimsel metodlar uygulanmalı,maç başı istatistiklerle birlikte kendisiyle çalışan geçtiğimiz sezondaki Teknik Direktör ve ekibinden raporlar alınmalıdır, bu iki kritere göre kadrodan gönderilecek futbolcuların listesi acilen çıkartılmalıdır. Kulübün menfaati herşeyin önünde tutularak karar verilmelidir duygusal hareket edilmemelidir.

 

Profesyonel Kararların Kurumsal Olarak Profesyonellikle Sonuçlandırılması

 

Yukarıda belirttiğim görüşlere istinaden; Daha önce sayfamda ısrarla belirttiğim ve rica ettiğim bir husus önümüzdeki sezon ve hatta sonraki sezonlar için dahi en önemli eylem planı olacaktı..Ve bir Kulüp Kültürü oluşturabilmemiz için de ilk adımı atmış olmamıza neden olacaktı...Fakat gerek yönetimimizin ileri görüşü ile ve profesyonel düşünüşüyle,hızlı düşünme ve hızlı karar vermesi ile yakalayabileceği, önümüzdeki sezonun başarı şansını arttırma,başarısızlık ihtimali halinde ise;( bundan gerek yönetim olarak... gerekse de takım olarak minimum zararla kurtulma...) fırsatını da maalesef kaçırmış görünüyoruz...

 

Ama hala geç değil...İnanın bana zor da değil...(kazanacaklarınızı ve kaybetme ihtimali halinde en az zararla kurtulacağınızı düşündüğünüzde...)

 

Sadede gel...!!!Nedir bahsettiğin şey dediğinizi duyar gibiyim...!(ORTAK BASIN AÇIKLAMASI...)demiştim... Sayfamı takip eden değerli arkadaşlarım bilir...Eski Teknik Direktörümüz ile yollarınızı ayırdığınızı, Ortak bir basın açıklaması ile ilan edin,helallleşin,sarılarak ve başarılar dileyerek profesyonelce ayrılın demiştim...(Her ne yaşanmış,yaşatılmış,başarılı veya başarısız geçen bir sezon olması halinde bile,kamuoyu ile paylaşamayacağınız önemli gelişmeler nedeniyle olsa bile,suçlamadan,kavga etmeden,hiçbir zaman kapıları sertçe kapatmadan,karşı tarafın da Kulübü,Yönetimimizi inciltici,yaralayıcı açıklamalarına mahal vermeden,mantıklı bir açıklama getirilmediği için sezona soru işaretleri ile başlamamıza ve en ufak başarısızlıkta bu profesyonel birlikteliğin sona erdirilmesinin sebeblerinin sorgulanacağını ve dolayısı ile bundan yine bizim zarar göreceğimiz hesaplanarak...

 

Açıklayabildiğiniz ve kamuoyunun duyması gerektiği kadarını kamuoyu ile paylaşarak; Yönetimimiz ve Eski Teknik Direktörümüzün dahil olduğu ortak basın açıklaması...Ortak Basın Açıklaması fırsatını ve dolayısı ile önümüzdeki sezonun ve bundan sonraki sezonların en önemli eylem planını ve daha önemlisi bir Kulüp Kültürü, oluşturmak için atacağımız ilk adım olabilecek fırsatı da kaçırdığımıza göre...Yönetimimiz en azından aradaki buzları eriterek Kastamonu içindeki ilk özel veya sezonun ilk maçında Eski Teknik Direktörümüz davet edilerek kendisine verdiği emekler için bir Plaket ile teşekkür etmelidir...

 

Neden mi?

 

Bunu yapmak;başta Kastamonu 1966 takımının önümüzdeki yıl görev alacak Teknik Direktör ve Ekibinin de rahatlatılmasına,Yönetimimizin de bundan sonraki dönemlerde Kastamonu 1966 takımı ile profesyonel birliktelik yaşayacak tüm sporcu,teknik adam tercihlerinde,şehirimizi Kastamonu 1966 kulübümüz de görev alması muhtemel sporculara,teknik direktörlere  güzel bir örnek,teşkil ederken,done olabilecek,özellikle transfer dönemlerinde kulübümüzün kamuoyuna vereceği profesyonel birlikteliği yine profesyonelce plaket verilerek fotoğraflandırması ile kamuoyuna vereceği mesajın geri dönüşümü hem bu sezonun profesyonel birliktelikleri hem de gelecek sezonların özellikle transfer dönemleri için kulübümüz Kastamonu 1966'nın maddi,manevi kazanımlar elde etmesine neden olacaktır.

 

Transfer - Fiyat - Performans - Analiz

 

Bu sezondan itibaren,her maçın sonrasında detaylı istatistik inceleme,video analiz ve teknik değerlendirme raporları hazırlanmalı ve yönetimimize sunulmalıdır.İlgili teknik ekibin önderliğinde oyuncularla da paylaşılmalıdır.

 

Kastamonu 1966 eğer hızlı bir şekilde bilimsel metodları benimsemez istatistik bilimine başvurmaz modern scouting teknikleri ile futbolcu satın almaz fiyat-performans metriğini hesaba katmadan sırf hoca ve manejerlerin önerdiği oyuncuları transfer etmeye devam ederse; bu ligde, geçtiğimiz sezon elde edilen başarılı çıkışın rakipler üzerinde getirdiği psikolojik avantajımız ortadan kalkarken ,yanlış transfer politikalarının devam etmesi ise kulübümüzden maddi-manevi kayıpların sürmesine neden olacaktır.

 

Sezon Başı Kampı

 

Geçen sezon başı kampındaki disiplinsiz hazırlık kampı dönemi,yeterli kondüsyon yüklemesi yapılamaması sezonun ilk yarısının ilk döneminde başarısız maçlar geçirmemize,puan kayıplarına,düşme hattında yer almamıza neden olmuştur.Ayrıca bu durum sezon içerisinde çok sayıda sakatlık vermemize neden olmuştur.Hazırlık kampları sezonların en önemli parçasıdır.

 

Kastamonu 1966 takımı geçtiğimiz sezon olduğu gibi ''KAYIP''bir sezon öncesi kampı ve dolayısı ile kayıp bir ilk yarı sezonu yaşamamalıdır.Geçtiğimiz sezon öncesi yaşanan yanlış,yetersiz transfer politikası da bu ''KAYIP ''ilk yarı için en önemli bir başka nedenlerdendi maalesef...Rakiplerimiz yeni dış transferleri,iç transferleri,ve kulüpyönetimleri olarak sezona kimbilir hangi eylem ve aksiyon planları ile girmektedirler,halen agresif olarak (mecazi anlamda... ) transfer akışını sürdürmektedirler.Henüz bu anlamda rakiplerimizle mücadele konusunda yeterli ve gerekli ölçüde ses getirebilecek yeterli transfer hamleleri,rakiplerimize yeterli transfer cevapları veremiyoruz maalesef... Çünkü daha önce de belirttiğim gibi;rakiplerimiz her anlamda sosyal-ekonomik ve sportif olarak durmuyorlar...durdurulamıyorlar...ve maalesef bizi de beklemiyorlar...

 

Kastamonu 1966 Kulüp Stratejisi

 

Sürdürülebilir bir başarı için sadece Teknik Direktörün seçimi değil teknik taraftaki tüm organizasyon yapısı ile birlikte daha önceki paylaşımımda da belirttiğim gibi Kastamonu 1966 kulübü A Takımlardan-Altyapılara kadar,Yönetimimiz,Sportif Direktörümüz ile birlikte, Teknik Direktörümüzün dahili ile ve hatta son yazımda belirttiğim Proje Yöneticisinin de profesyonel katkıları olan,bir plana,bir kulüp stratejisine sahip olmalıdır.

 

Saygılarımla 

 
Etiketler: TRANSFER-, SEZON, BAŞI, KAMPI, -, SEZON, İÇİ, EYLEM, -, AKSİYON, PLANI, -, KULÜP, STRATEJİSİ, /, Hidayet, ÖZTÜRK,
Yorumlar
Haber Yazılımı